Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
adeverinta cu erori - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


adeverinta cu erori

1 reply to this topic

#1 deea77

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 118 Postari:

Postat 09 November 2010 - 10:29 PM

Am si eu nevoie de un sfat: am intocmit o adeverinta de sporuri unei persoane pentru recalcularea pensiei; a depus-o deja la Casa de pensii, i s-a emis decizia de recalculare a pensiei in care se specifica faptul ca sporurile pentru conditii deosebite si fidelitate nu s-au luat in considerare pentru ca nu s-a specificat daca s-a retinut si virat CAS.
Verificand documentele, mi-am dat seama ca s-a strecurat o greseala in adeverinta si anume, persoana respectiva nu beneficiase deloc de sporul de conditii deosebite dar din cauza unei erori de "copy/paste" a ramas sporul in adeverinta de la alta persoana.

Cum as putea sa rectific aceasta eroare in Casa de pensii?

Multumesc.



#2 Mares Stefan

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Satu Mare

Postat 10 November 2010 - 08:44 AM

Înlocuind adeverința inițială , eronată, cu alta, corectă.
Puteți trimite noua adeverință și prin poștă. Cu confirmare de primire..
De fapt Casa de pensii și-a dat seama că persoana în cauză nu a beneficiat de acele sporuri pentru că nu s-au plătit contrbuții decât pentru salariul brut rezultat fără aceste sporuri.







Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL