Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Factura tichete cadou - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Factura tichete cadou

1 reply to this topic

#1 cassilas_06

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 17 Postari:

Postat 16 November 2010 - 10:11 AM

Am primit de la o firma tichete cadou ca premiu pentru o campanie. Tichetele sunt insotite de o factura cu doua pozitii : valoarea premiului(tichetelor) si rabat 100 % aceeasi valoare cu semnul minus.
Totalul facturii este zero.
Cum se inregistreaza aceasta factura ? Trebuie sa ma incarc in gestiune cu aceste tichete ? Pot sa se distribui mai departe angajatilor mei sau altor terte persoane ?
Le poate folosi doar firma pentru cheltuielile curente ?



#2 darla2203

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 71 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Hunedoara

Postat 16 November 2010 - 02:23 PM

Buna, am avut un caz la fel anul trecut si am facut urmatoarele inregistrari
5328=401 valoarea tichetelor cadou
401=767 valoarea reducerii (care este la fel cu suma din 5328)
in momentul in care am dat tichetele salariatilor pe baza unui tabel cu serie tichete etc... am facut un bon de consum si am inregistrat 604=5328 cu valorea tichetelor.Mentionez ca am avut control de la GF, s-au uitat peste aceste inregistrari si nu au avut nici o problema cu felul in care am procedat.Daca mai au alti colegi alte opinii, asteptam cu interes... o zi buna!

DARLA2203






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL