Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
transfer bancar - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


transfer bancar


1 reply to this topic

#1 ClaudiaNicu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 99 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Constanta

Postat 29 November 2010 - 06:44 AM

Buna dimi.Am si eu problema urmatoare:patronul meu are doua societati la una din ele lucrez eu si am gasit pe un extras de cont bani dati pentru cealalta societate sub forma de "imprumut"dar pe extras scrie transfer.Mentionez ca nu avem datorii catre cealalta firma ci doar se face un transfer spre ei si dupa citeva zile ni se returneaza banii.Cum ar trebui contabilizati?Ar trebui sa folosesc oare contul 541?Poate ma ajuta cineva.



#2 cornell

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 217 Postari:
  • Gender:Male

Postat 29 November 2010 - 10:33 AM

Vezi postareaClaudiaNicu, la Nov 29 2010, 06:44 AM, a spus:

Buna dimi.Am si eu problema urmatoare:patronul meu are doua societati la una din ele lucrez eu si am gasit pe un extras de cont bani dati pentru cealalta societate sub forma de "imprumut"dar pe extras scrie transfer.Mentionez ca nu avem datorii catre cealalta firma ci doar se face un transfer spre ei si dupa citeva zile ni se returneaza banii.Cum ar trebui contabilizati?Ar trebui sa folosesc oare contul 541?Poate ma ajuta cineva.

nu 541, operatiunea fiind "rezolvata" poți s-o neglijezi contabil sau poți folosi un cont "neutru" 581, 482, 473

nu vorbi rau despre tine - vei fi aprobat deindata






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL