Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Impartirea sporului de control financiar preventiv - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Impartirea sporului de control financiar preventiv


5 replies to this topic

#1 robert_p

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 13 Postari:

Postat 06 January 2011 - 09:13 PM

Buna seara!
Sporul pentru contrulul financiar preventiv, se acordă persoanelor desemnate să efectueze controlul financiar
preventiv propriu dintr-o unitate și este de pâna la 25% din salariul de bază.

Intrebarea mea este urmatoarea:
La unitățile unde se numesc două sau mai multe persoane care să exercite
activitatea de control financiar preventiv propriu se poate impartii sporul de 25%(ex.: sunt 2 persoane care exercita acest control , o persoana 15% si cealalta 10%), in ce conditii si care este baza legala?
Multumiri anticipate!



#2 manole_cristian78

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 17 Postari:
  • Location:vaslui

Postat 07 January 2011 - 08:06 AM

Scrie in OG nr. 119/1999- auditul intern si control financiar preventiv




#3 robert_p

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 13 Postari:

Postat 07 January 2011 - 01:04 PM

Multumesc foarte mult, dar in ORONANTA 119/1999 nu scrie de sporul pentru CFP!
Astept si alte opinii/pareri/sugestii,etc!
Multumesc anticipat!



#4 Miutza

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 42 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:VATRA DORNEI

Postat 25 February 2011 - 09:23 PM

Buna ziua. Va rog sa imi spuneti cine efecueaza auditul intern la o asociatie , fundatie... cine pune viza CFP ?? Contabilul???Va multumesc



#5 mihaela_cva

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2579 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:craiova
  • Interests:gradinarit..de apartament, deocamdata
    calatorii

Postat 26 February 2011 - 08:21 AM

cred ca depinde de organigrama



#6 Miutza

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 42 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:VATRA DORNEI

Postat 10 March 2011 - 04:22 PM

Multumesc, dar tot nu stiu cine face acest lucru. Eu tin contabilitatea si tot eu ma verific... am citit undeva ca auditul unei activitati trebuie realizat de cineva care nu are legatura cu activitatea respectiva... nu stiu cee am de facut sunt in ceata totala,,, va rog sa ma ajutati cu un sfat...






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL