Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Norme legea 284/2010 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

Norme legea 284/2010

2 replies to this topic

#1 BIBI

    Membru activ

  • Validating
  • PipPipPip
  • 1336 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti
  • Interests:contabilitate, fiscalitate, legislatie

Postat 20 January 2011 - 08:55 PM

S-au publicat normele metodologice la legea cadru a salarizarii personalului platit din fonduri publice.

Fisiere atasate


Aceasta postare a fost editata de BIBI: 20 January 2011 - 08:56 PM




#2 ela_andra

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 47 Postari:

Postat 21 January 2011 - 10:44 AM

Întelege cineva din toata legislatia asta de salarizare, daca in 2011 se mai patreaza sporurile de conditii vatamatoare in afara bazei? art 1, alin (5) din legea legea 285/2010, spune:
"....Sporurile stabilite prin legi sau hotărâri ale Guvernului necuprinse în Legea-cadru nr. 330/2009, cu modificările ulterioare, și care au fost acordate în anul 2010 ca sume compensatorii cu caracter tranzitoriu sau, după caz, ca sporuri la data reîncadrării se introduc în salariul de bază, în indemnizația de încadrare brută lunară, respectiv în solda/salariul de funcție, fără ca prin acordarea lor să conducă la creșteri salariale, altele decât cele prevăzute de prezenta lege."
Pe de alta parte vin normele, care la exemplul C, pentru incadrarea in 2011, imi prezinta un ex de calcul pt un salariu si in final imi povestesc cum din 690 lei, 670 va fi salariul de baza si doar 20 lei sporul.




#3 cfr

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 56 Postari:

Postat 22 January 2011 - 08:43 AM

Daca un angajat didactic-auxiliar implineste 10 ani in invatamant pe 05.01.2011,mai benficiaza sau nu de sporul de stabilitate(fidelitate)incepand cu luna febr.2011 ? Art.50 (10) din Legea 128 este abrogat prin OUG 1/2010.Poate ma ajuta cineva sa-mi spuna baza legala pentru acordarea acestui spor.






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL