Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Legea 263/2010 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Legea 263/2010

3 replies to this topic

#1 Plaiesu Bogdan

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 25 January 2011 - 03:26 PM

Buna ziua,
Sunt PFA si angajat cu carte de munca. Mi-a venit instiintare de la Casa de Pensii ca trebuie sa platesc minim 31,3% din 708 RON (pe luna ???) contributia la pensii conform Legii 263/2010.
Din moment ce sunt si angajat cu carte de munca si firma la care lucrez imi vireaza contributiile la pensii trebuie sa mai platesc aceasta contributie si pentru PFA ?
Pe PFA in acest moment nu am niciun venit.



#2 avdia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 194 Postari:
  • Gender:Female

Postat 25 January 2011 - 04:59 PM

Vezi postareaPlaiesu Bogdan, la Jan 25 2011, 05:26 PM, a spus:

Buna ziua,
Sunt PFA si angajat cu carte de munca. Mi-a venit instiintare de la Casa de Pensii ca trebuie sa platesc minim 31,3% din 708 RON (pe luna ???) contributia la pensii conform Legii 263/2010.
Din moment ce sunt si angajat cu carte de munca si firma la care lucrez imi vireaza contributiile la pensii trebuie sa mai platesc aceasta contributie si pentru PFA ?
Pe PFA in acest moment nu am niciun venit.


Eu nu cred ca trebuie sa platiti pt pensii. Stiu ca s eplateste pt sanatate, indiferent daca aveti carte d emunca la o alta firma, dar la pensii ar fi trebuit sa va vina.




#3 madalinad

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 21 Postari:

Postat 25 January 2011 - 05:02 PM

trebuie sa mergeti cu copie dupa cartea de munca si contractul individual de munca sa le depuneti la casa de pensii. Daca faceti dovada ca sunteti salariat nu trebuie sa platiti nimic.



#4 Plaiesu Bogdan

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 26 January 2011 - 01:02 PM

Multumesc pentru raspunsuri ! Asa voi face

Aceasta postare a fost editata de Plaiesu Bogdan: 26 January 2011 - 01:03 PM







Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL