Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
viza ceccar 2010 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


viza ceccar 2010


4 replies to this topic

#1 elmam

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 208 Postari:
  • Location:bucuresti
  • Interests:informare

Postat 26 January 2011 - 02:16 PM

ce norme profesionale se utilizeaza in cadrul unui cab.de conta?anul asta pentru viza trebuie sa achitam tot la stat?
elma



#2 mihaela_cva

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2579 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:craiova
  • Interests:gradinarit..de apartament, deocamdata
    calatorii

Postat 26 January 2011 - 02:20 PM

la ceccar achiti, iar normele profes sunt tot la ceccar -iti recoman o vizita pe site la ei si apoi pune intrebari punctuale




#3 elmam

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 208 Postari:
  • Location:bucuresti
  • Interests:informare

Postat 26 January 2011 - 02:39 PM

este vorba de faptul ca anul acesta ni se cere certificatul de atestare fiscala si nu cazierul fiscal, ca in anii trecuti.

normele se gasesc la ceccar,sau asa ar trebui, pt ca nu se gasesc de accea am pus intrebarea.
elma



#4 doiny

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 Postari:

Postat 26 January 2011 - 02:47 PM

Am sunat eu astazi la ceccar bucuresti si au spus ca nu se mai cere nici certificat fiscal nici cazier fiscal.



#5 mihaela_cva

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2579 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:craiova
  • Interests:gradinarit..de apartament, deocamdata
    calatorii

Postat 26 January 2011 - 03:08 PM

mie la dolj nu mi-au cerut niciodata, nici ca pfa nici ca srl


eu am gasit la ceccar
-norme deontologice persoane juridice, http://www.ceccar.ro/?P=F155
-Codul etic national al profesionistilor contabili (descarca document in format pdf)
-Standardul profesional nr. 35 - Expertize contabile

etc






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL