Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
diverse probleme salariale - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


diverse probleme salariale


4 replies to this topic

#1 v-alin

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 76 Postari:

Postat 01 February 2011 - 09:39 PM

Va rog, daca vreti sa ma ajutati si pe mine intr-o problema. Trebuie sa angajez cativa muncitori calificati si necalificati si nu prea stiu care este perioada de proba si daca a ramas acelasi model vechi de contract individual de munca. Daca aveti un model nou, va rog sa mi-l dati si mie. Multumesc mult!



#2 mihaela_cva

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2579 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:craiova
  • Interests:gradinarit..de apartament, deocamdata
    calatorii

Postat 02 February 2011 - 05:30 PM

codul muncii este in discutii, nu e modificat, formularul CIM e acelasi, intra pe site-uri itm si gasesti




#3 v-alin

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 76 Postari:

Postat 02 February 2011 - 08:20 PM

Multumesc mult! Mai am o problema. Un angajat este arestat in vederea condamnarii. Ce act trebuie sa obtin ca sa-i desfac contractul de munca?



#4 mihaela_cva

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2579 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:craiova
  • Interests:gradinarit..de apartament, deocamdata
    calatorii

Postat 03 February 2011 - 12:11 AM

nu stiu, banuiesc ca Politia are un act pe care sa vi-l dea si dvs. Intrebati la Politie.



#5 Nicoleta Rotaru

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 08 April 2015 - 04:59 PM

Buna ziua,
am si eu urmatoarea problema: am 3 angajati care au fost toata luna in medical si care urmeaza sa ramana in medical pentru inca ceva timp insa patronii au decis ca sa-i dau prima de paste iar mie-mi da eroare la declaratie la acestia trei pt. ca nu exista zile lucrate in conditii de munca normale dar exista venituri.
Cum faceti in astfel de situatii?!
Stiu ca din medicale nu se retine somaj dar din alte venituri trebuie sa-l retin nu? Cum sa fa?






Similar Topics Collapse

3 useri citesc topicul

0 membri, 3 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL