Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Firme Starter pentru tinerii până în 35 de ani - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Firme Starter pentru tinerii până în 35 de ani


3 replies to this topic

#1 kingbt

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 06 February 2011 - 09:39 PM

Bună seara,

Aș vrea să știu (dacă știe cineva) dacă s-a adoptat proiectul de lege pentru firmele Starter care pot fi înființate de tinerii până la 35 de ani. Aceste firme pot fi scutite de impozit potrivit proiectului de lege de anul trecut.

Citeaza

Tinerii intreprinzatori care isi deschid pentru prima data o firma nu vor mai plati impozit pe profit, pe o perioada de maximum cinci ani, potrivit unui nou proiect de lege sustinut pe premierul Emil Boc.

Proiectul de lege prevede ca tinerii cu varste mai mici de 35 de ani, ce isi deschid prima frma, vor fi scutiti de plata impozitului pe profit, pe o perioada de maximum trei ani




#2 Ciprian AW

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 07 February 2011 - 03:56 PM

Cred ca asta ca va intra in acest program infect. Program pe care ca tinar intreprinzator l-am studiat si din pacate am ales sa nu ma complic cu asa ceva..
Targetul acestei ordonante (recte eu si cel putin 1100 de romani) vor ajunge sa se miste in primul rand in functie de aprobarea legii si apoi de ceea ce veti citi in doc de mai jos:
http://www.aippimm.r...nt-important-7/

Aceasta postare a fost editata de Otilia Alupei: 07 February 2011 - 04:45 PM
eliminare oferta




#3 Brigante

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 270 Postari:
  • Gender:Not Telling

Postat 27 February 2011 - 01:50 PM

Mai intai: :smile:

Si daca ai noroc: :thumbup:



#4 Lexiroxi

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2080 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Timisoara

Postat 12 May 2011 - 11:57 AM

Sprijinirea tinerilor intreprinzatori

Programul pentru stimularea infiintarii si dezvoltarii microintreprinderilor de catre intreprinzatorii tineri
http://www.aippimm.r...zatorii-tineri/
GHIDUL SOLICITANTULUI PENTRU PROGRAMUL PENTRU STIMULAREA INFIINTARII SI DEZVOLTARII MICROINTREPRINDERILOR DE CATRE INTREPRINZATORII TINERI

AIPPIMM a anuntat ca in data de 9 februarie 2011 a fost publicata in Monitorul Oficial, Ordonanta de urgenta pentru stimularea infiintarii si dezvoltarii microintreprinderilor de catre intreprinzatorii tineri.
http://www.fonduri-s...=Stiri&eID=8695






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL