Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
autentificare notar imputernicire depunere declaratii on line - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


autentificare notar imputernicire depunere declaratii on line


11 replies to this topic

#1 elmam

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 208 Postari:
  • Location:bucuresti
  • Interests:informare

Postat 11 February 2011 - 11:49 AM

la notar trebuie mers cu administratorul? si daca da, trebuie sa se dovedeasca calitatea administratorului cu actul constitutiv?cat costa?
elma



#2 elmam

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 208 Postari:
  • Location:bucuresti
  • Interests:informare

Postat 11 February 2011 - 01:02 PM

nu a facut nimeni o astfel de imputernicire?

elma



#3 Brigante

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 270 Postari:
  • Gender:Not Telling

Postat 11 February 2011 - 01:26 PM

Vezi postareaelmam, la Feb 11 2011, 01:02 PM, a spus:

nu a facut nimeni o astfel de imputernicire?

Daca notarul nu are abonament la baza de date a ONRC, sa vada singur informatiile despre conducerea societatii, iti va cere, cel mai probabil un certificat constatator din care sa reiasa cine sunt administratorii.



#4 Brigante

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 270 Postari:
  • Gender:Not Telling

Postat 11 February 2011 - 01:40 PM

Si, bineinteles, trebuie sa mearga administratorul. Cine sa semneze imputernicirea?



#5 conta_ro

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1223 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 08 June 2011 - 02:35 PM

Vezi postareaBrigante, la 11 February 2011 - 01:40 PM, a spus:

Si, bineinteles, trebuie sa mearga administratorul. Cine sa semneze imputernicirea?

La notar merge administratorul
Imputernicirea costa 70+tva sau 90+tva daca scoate notarul certificatul constatator.
Se face pe loc.
conta_ro



#6 cornel1979

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 39 Postari:

Postat 08 June 2011 - 03:06 PM

Eu am gasit un notar caruia i-am dat 62 ron si nu mi-a cerut nici certificat constatator. este in bucuresti sector 5.



#7 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 08 June 2011 - 04:55 PM

85 lei, in Bucuresti, sect. 1



#8 gabrielasteluta

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 6 Postari:

Postat 08 June 2011 - 05:48 PM

1. Am intrebat la admin. sector 2 daca este obligatoriu depunerea declaratiilor 100, 300 online din 01.07.2011 si au spus ca este. A mai intalnit cineva asa ceva? Sunt si alte declaratii sau doar 112 este de depus online?

2. Am mai multe societati la care le depun declaratiile, si cu salariati si fara, si suspendate. Trebuie sa se hotarasca "administratiile" astea cu cine trebuie sa ajung la notar pentru imputernicire, in cazul in care depun online si 100, 300 etc. Alta este insa problema: notarul cere pe langa prezenta obligatorie a partilor si un certificat constatator de la Reg. Comertului. Sa ne asteptam la plimbari in cazul in care ai 10, 20...100 de societati. Cunoasteti notari care nu cer certificat constatator? Ma intereseaza mai mult prin sector 2. Multumesc.



#9 conta_ro

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1223 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 09 June 2011 - 09:11 AM

Notarul scoate singur certificat constatator. Du-te la alt notar. Mai toti pot face asta.
Eu pot sa-ti spun ca am fost la 2 si amandoi aveau aceasta posibilitate. Mi-au cerut doar copie dupa CUI.

Aceasta postare a fost editata de Otilia Alupei: 09 June 2011 - 12:42 PM

conta_ro



#10 gabrielasteluta

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 6 Postari:

Postat 09 June 2011 - 11:23 AM

Multumesc ptr. informatie. Dupa raspunsul tau am luat lista notarilor din sectorul 2 de pe internet si am sunat la vreo 15 cabinete. Si victorie...am gasit 2 care nu cer si constatatorul. :thumbup:

Aceasta postare a fost editata de Otilia Alupei: 09 June 2011 - 12:42 PM




#11 conta_ro

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1223 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 09 June 2011 - 12:35 PM

felicitatri
oricum contstatorul costa 20ron+tva la ei

Aceasta postare a fost editata de Otilia Alupei: 09 June 2011 - 12:43 PM

conta_ro



#12 cristina5859

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1152 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 09 June 2011 - 01:02 PM

Exista vreunul pe langa Universitate ? :thumbup:
Imaginatia este mai importanta decat cunoasterea. Cunoasterea este limitata, imaginatia inconjoara lumea .






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL