Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Atributii dir. adj. - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Atributii dir. adj.


  • Nu puteti replica pe acest topic
No replies to this topic

#1 Daniela 01

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 23 February 2011 - 09:36 AM

Buna ziua,

Am fost numita in functia de director adjunct interimar la o institutie de stat. La scurt timp am primit o decizie din partea directorului general, pe care inca nu am semnat-o, in care se stipuleaza ca directorul general are "calitatea de ordonator de credite care are obligatia de a angaja si utiliza creditele bugetare in limita prevederilor si potrivit destinatiilor aprobate", de asemenea tot acesta "semneaza documentele care implica obligatii de a angaja si utiliza creditele bugetare in limita prevederilor potrivit destinatiilor aprobate (documente de licitatii, referate de necesitate, contracte )", in tot acest timp directorul adj. trebuie sa semneze "documentele care implica plata in urma angajarii, lichidarii, ordonantarii, ordine de plata, dispozitii de plata, file CEC". In lipsa directorului adj semneaza directorul general.

Trebuie sa precizez ca nu sunt economist de profesie, motiv pentru care va cer sprijinul sa imi spuneti daca aceasta decizie este una corecta si legala.

Va multumesc anticipat.


  • Nu puteti replica pe acest topic




Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL