Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
pfa - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


pfa


6 replies to this topic

#1 MAGDA76

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 23 Postari:

Postat 28 February 2011 - 12:24 PM

VA ROG SA MA AJUTATI CU O NELEMURIRE PT CINEVA CARE ESTE ANGAJAT CU CONTRACT DE MUNCA DAR FACE SI O FACTURA DE DOUA ORI PE AN MAI TREBUIE SA DEPUNA DECLARATIA DE CAS SI SOMAJ?



#2 G David

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 95 Postari:

Postat 28 February 2011 - 02:09 PM

Ca titular de PFA nu se datoreaza CAS daca este si salariat. Contributia de somaj pt PFA nu este obligatorie.




#3 MAGDA76

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 23 Postari:

Postat 28 February 2011 - 02:48 PM

Vezi postareaMAGDA76, la Feb 28 2011, 02:24 PM, a spus:

VA ROG SA MA AJUTATI CU O NELEMURIRE PT CINEVA CARE ESTE ANGAJAT CU CONTRACT DE MUNCA DAR FACE SI O FACTURA DE DOUA ORI PE AN MAI TREBUIE SA DEPUNA DECLARATIA DE CAS SI SOMAJ?
ESTE VORBA DE EXPERT CONTABIL-PROFESIE LIBERALA



#4 mihaela_cva

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2579 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:craiova
  • Interests:gradinarit..de apartament, deocamdata
    calatorii

Postat 28 February 2011 - 06:22 PM

nu



#5 MAGDA76

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 23 Postari:

Postat 01 March 2011 - 09:24 AM

Vezi postareamihaela_cva, la Feb 28 2011, 08:22 PM, a spus:

nu
MULTUMESC FRUMOS



#6 adi_adi

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 05 March 2011 - 09:02 AM

Buna ziua! Va rog, am nevoie de niste lamuriri. II, neplatitor TVA, initial desfasura doar comert cu amanuntul, apoi din aceasta luna si comert cu ridicata. Posesorul II vrea sa vanda marfa en gross. Intrebarea mea: este corect sa luam din marfa receptionata lunile anterioare pentru vanzarea cu amanuntul? S-a procedat in felul urmator: pentru toata marfa intrata inainte s-a facut NIR in rosu apoi s-a facturat clientului. La II se pot folosi bonurile de transfer? Va rog lamuriti-ma !!!! Multumesc!!

Buna ziua! Va rog, am nevoie de niste lamuriri. II, neplatitor TVA, initial desfasura doar comert cu amanuntul, apoi din aceasta luna si comert cu ridicata. Posesorul II vrea sa vanda marfa en gross. Intrebarea mea: este corect sa luam din marfa receptionata lunile anterioare pentru vanzarea cu amanuntul? S-a procedat in felul urmator: pentru toata marfa intrata inainte s-a facut NIR in rosu apoi s-a facturat clientului. La II se pot folosi bonurile de transfer? Va rog lamuriti-ma !!!! Multumesc!!



#7 mihaela_cva

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2579 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:craiova
  • Interests:gradinarit..de apartament, deocamdata
    calatorii

Postat 05 March 2011 - 09:32 AM

da, este corect






Similar Topics Collapse

4 useri citesc topicul

0 membri, 4 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL