Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
contabilitate CAR - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

contabilitate CAR


5 replies to this topic

#1 MAGDA76

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 23 Postari:

Postat 16 March 2011 - 09:08 AM

Am un CAR nou infiintat .Ce contabilitate se tine pt acesta? ce declaratii se depun? si daca are voie sa aiba angajati? Se Plateste impozit pe profit?



#2 cuceritor

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 133 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 16 March 2011 - 08:32 PM

Vezi postareaMAGDA76, la Mar 16 2011, 09:08 AM, a spus:

Am un CAR nou infiintat .Ce contabilitate se tine pt acesta? ce declaratii se depun? si daca are voie sa aiba angajati? Se Plateste impozit pe profit?

Nu cunosc prea multe din domeniul CAR, dar stiu ca acestea sunt societatati de tip IFN.
Exista un organism central ce coordoneaza aceasta activitate, inclusiv declaratiile
ce trebuiesc depuse !




#3 krystine

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 10 Postari:

Postat 24 March 2011 - 03:31 PM

Contabilitatea pentru persoane juridice fara scop patrimonial - planul de conturi general conform Ord. 1969/2007
are voie sa aiba angajati , depui D112, iar daca nu ai activitate economica nu platesi impozit



#4 MAGDA76

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 23 Postari:

Postat 28 March 2011 - 08:44 AM

Vezi postareakrystine, la Mar 24 2011, 04:31 PM, a spus:

Contabilitatea pentru persoane juridice fara scop patrimonial - planul de conturi general conform Ord. 1969/2007
are voie sa aiba angajati , depui D112, iar daca nu ai activitate economica nu platesi impozit

Multumesc frumos pentru ajutor.



#5 ALEXIACR

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 06 April 2013 - 06:14 PM

Vezi postareaMAGDA76, la 28 March 2011 - 08:44 AM, a spus:

Vezi postareakrystine, la Mar 24 2011, 04:31 PM, a spus:

Contabilitatea pentru persoane juridice fara scop patrimonial - planul de conturi general conform Ord. 1969/2007
are voie sa aiba angajati , depui D112, iar daca nu ai activitate economica nu platesi impozit

Multumesc frumos pentru ajutor.


BUNA ZIUA! SUNT NOUAPE AICI, SPER SAPOSTEZ UNDE TR!

DC AM UN CAR NOU INFIINTAT SI NU FAC PARTE DIN UNIUNE, CE DECLARATII DEPUN DC NU AM SALARIATI CU CARTE DE MUNCA MOMENTAN? VREAU SA STIU DC SE DEPUNE BALANTA SAU BILANTUL LA FINANCIAR SI LA CE PERIOADA, TRIMESTRIAL SAU ANUAL??

Vezi postareaMAGDA76, la 16 March 2011 - 09:08 AM, a spus:

Am un CAR nou infiintat .Ce contabilitate se tine pt acesta? ce declaratii se depun? si daca are voie sa aiba angajati? Se Plateste impozit pe profit?

BUNA!
POTI SAMI SPUI SI MIE CE DECLARATII AI DEPUS SAU CUM SE PROCEDEAZA?



#6 raducust

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 25 June 2014 - 03:40 PM

Buna ziua,
Am nevoie de ajutor pt. contabilitatea unui CAR:
1. In ce cont se incaseaza taxa de inscriere ca membru ?
2. Contul 2678 poate fi folosit pt. imprumuturi si rate rambursate ?
3. Contul 2679 este folosit corect pt. dobanda incasata la imprumuturi ?
Multumesc






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL