Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
reluarea somajului - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


reluarea somajului


1 reply to this topic

#1 papusik

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 45 Postari:
  • Gender:Male

Postat 22 March 2011 - 09:49 AM

am angajat in ianuarie persoane din somaj acum nu mai putem sa tinem atatia angajati si am dori sa ii dam sa isi reia somajul insa am inteles ca deoarece contractul a fost afcut pe eprioada nedeterminata oamenii nu mai pot relua somajul.va rog din suflet sa am lamuriti



#2 cr1st1na

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 295 Postari:

Postat 25 March 2011 - 01:34 PM

..daca ati angajat ca perioada nedeterminata ar fi bine sa ii incetezi cim cu 55 b......si dupa 2 zile sa ii faci alt contract ptr 2, 3 saptamani ... perioada determinata cu acte in regula cu repartitie de la somaj, dupa aceea ii incetezi cu desf post concediere individuala, art 56 lit j....daca vrei sa ajuti omul.....merita bafta






1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL