Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Condica de reclamatii si sugestii - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

Condica de reclamatii si sugestii

5 replies to this topic

#1 bpg

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 07 April 2011 - 12:28 PM

Buna ziua,

Am cautat tot netul si peste tot in acest forum.
Daca mi-a scapat cumva, imi cer scuze.

Are cineva un model de "Condica de sugestii si reclamatii"? Desi am inteles ca se da amenda daca nu o ai, mie imi este imposibil sa o gasesc.
Am gasti modelul pentru Rep.Moldova. Daca nu gasesc altceva, il voi folosi pe acela.

Multumesc anticipat.



#2 nopris

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1575 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:A invata mai mult unii de la altii si a deveni mai priceputi si mai buni.

Postat 07 April 2011 - 09:47 PM

Nu cred sa existe vreo lege care sa ceara condica de sugestii si reclamatii. Era pe vremea lui Ceausescu. Acum nici o firma privata nu tine asa ceva, decat daca stabileste patronul pentru a afla cum se poarta cu clientii angajatii lui. Poate anumite legi speciale sa impuna o condica la anumite institutii publice speciale.

Drumul catre fericire nu se afla in a face ceea ce iti place, ci in a-ti place ceea ce trebuie sa faci! (Sai Baba)



#3 bpg

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 08 April 2011 - 01:04 PM

multumesc pentru raspuns.
ideea e, ca indiferent de faptul ca exista sau nu o lege, eu as avea nevoie de un model
chiar si de pe vremea lui Ceausescu :)



#4 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 08 April 2011 - 05:10 PM

acest tipizat era pe la librarii, acum ceva vreme ...

edit :
link-ul de care vb nu mai e pe forum (scuza-ma ca nu am vazut asta inainte de a-l mentiona) ... insa vezi furnizorii de papetarie online fiindca uneori posteaza si poza tipizatului pe care il vand, poate ai noroc asa :thumbup:

Aceasta postare a fost editata de Otilia Alupei: 09 April 2011 - 03:32 PM




#5 Dana42

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2187 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:RO

Postat 09 April 2011 - 02:33 PM

Eu zic ca poti sa iti concepi singur Condica de sugestii si reclamatii asa cum doresti, daca nu gasesti modele, oricum nu se impune un anumit format, nu este obligatorie, ramane la libera ta alegere.
A propos de subiect, anul trecut intr-un Cabinet medical privat, mare mi-a fost mirarea cand am vazut agatat si legat cu snur un caiet mic, de 48 de file de mate., pe care scria "Sugestii si reclamatii"; l-am deschis si erau trecute data, numele si prenumele persoanelor si atat laude cat si critici la adresa medicului sau referitor la modul de organizare a Cabinetului.
Este o idee excelenta si am admirat initiativa reprez. Cabinetului :thumbup: , a creat un plus de valoare prin aceasta "deschidere" fata de populatie.

Dana




#6 bpg

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 11 April 2011 - 11:05 AM

multumesc tuturor, pentru ajutor






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL