Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
CALCUL IMPOZIT DECL.100 PT TRIMESTRU I -2011 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


CALCUL IMPOZIT DECL.100 PT TRIMESTRU I -2011


6 replies to this topic

#1 akivasha

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 20 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:BUCURESTI

Postat 18 April 2011 - 08:19 AM

Buna,

am cautat si nu am gasit o dezbatere pe partea aceasta.

Cum calculam impozit profit de declarat si platit la 25.04.2011 pentru perioada ianuarie - martie 2011?

Multumesc :thumbup:

Aceasta postare a fost editata de akivasha: 18 April 2011 - 08:24 AM




#2 akivasha

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 20 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:BUCURESTI

Postat 18 April 2011 - 08:30 AM

Vezi postareaakivasha, la Apr 18 2011, 09:19 AM, a spus:

Buna,

am cautat si nu am gasit o dezbatere pe partea aceasta.

Cum calculam impozit profit de declarat si platit la 25.04.2011 pentru perioada ianuarie - martie 2011?

Multumesc :thumbup:

imi cer scuze pentru eroare din titlu este vorba de declaratia 101 :smile:




#3 mihaela_cva

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2579 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:craiova
  • Interests:gradinarit..de apartament, deocamdata
    calatorii

Postat 19 April 2011 - 07:56 AM

101 se face in 2012 pt an 2011
calculul e clasic, vezi cod fiscal



#4 Ranettius

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 75 Postari:

Postat 20 April 2011 - 11:02 PM

Intrebare tampita cred, insa as vrea sa ma asigur:
Firma a avut pierdere fiscala in "anul 2-2010" adica trim 4. Acum iar, pe primele 3 luni are pierdere. Cum inteleg ca sistemul platilor anticipate se aplica doar pt banci, depun d100 cu 0 sau nu?
Multumesc.



#5 Dana42

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2187 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:RO

Postat 20 April 2011 - 11:14 PM

Citeaza

Ranettius : Intrebare tampita cred, insa as vrea sa ma asigur
Da, Ranettius te asigur ca intrebarea este asa cum ai scris :thumbup: !
Am glumit, sa nu te superi ! Daca ai pierdere si contabila si fiscala depui 100 cu zero la imp. pe profit. Gata, sa incercam sa uitam de cosmarul impozitului minim !
Platile anticipate nu se aplica deocamdata soc. com.

Aceasta postare a fost editata de Dana42: 20 April 2011 - 11:19 PM

Dana




#6 Ranettius

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 75 Postari:

Postat 21 April 2011 - 08:16 AM

Nu ma supar, insa am vrut sa ma asigur. Stiu ca aici pe forum gasesc mereu opinii corecte si pertinente si multumesc inca o data pentru ajutor.
De aceea am intrebat si aici.. Recunosc ca nu sunt contabil, ajut insa pe cineva care tine contabilitatea la o mica firmulita sa faca declaratiile. De aceea nu sunt la curent cu toate modificarile (ca sa nu zic amrambureala asta legislativa) si de aceea postez din cand in cand, cand nu sunt lamurit de firul discutiilor care se poarta.

Deci, Dana42, multumesc inca o data.
Si, sa nu uit, Paste Fericit!



#7 Dana42

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2187 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:RO

Postat 21 April 2011 - 12:33 PM

Cu placere, Ranettius :thumbup: si aceeasi urare : Paste fericit si tie alaturi de cei dragi !

Dana







Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL