Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
contabilitate I.I. cu activitate de bar - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


contabilitate I.I. cu activitate de bar

7 replies to this topic

#1 alinel

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 11 Postari:

Postat 29 March 2011 - 01:26 PM

pentru o II cu profil baruri intrebarea mea este ce acte trebuie tinute la sediul firmei?
Daca are angajati cum se face impozitarea (mentionez ca ii este nou infiintata) A facut declaratia 220 . Se modifica ceva?



#2 mihaela_cva

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2579 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:craiova
  • Interests:gradinarit..de apartament, deocamdata
    calatorii

Postat 29 March 2011 - 09:51 PM

toate, actele societatii, actele contabile, intrari, vanzari, nir-uri si reg casa, descarcarea de gestiune, eu recomand si raport de gestiune zilnica, dosar personal -salariati, etc., registrul unic de control si celelalte registre etc.
Vezi cod procedura fiscala

Aceasta postare a fost editata de mihaela_cva: 29 March 2011 - 09:52 PM




#3 alinel

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 11 Postari:

Postat 30 March 2011 - 08:05 AM

Cred ca nu m-am exprimat bine. Toate acele acte se tin la contabila nu? Eu vroiam sa stiu la bar ce acte tin Stiu ca e vorba de NIR Reg unic de control, facturile pentru marfa. Mai trebuie si altceva?



#4 mihaela_cva

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2579 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:craiova
  • Interests:gradinarit..de apartament, deocamdata
    calatorii

Postat 30 March 2011 - 09:15 PM

te-ai exprimat bine, barul e sediul firmei iar contabila nu e arhiva firmei. Toate acele acte se tin la sediul firmei, la contabila tii actele in lucru, conform codului de procedura fiscala, citeste-l de pe anaf.ro despre domiciliu fiscal si documente



#5 alinel

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 11 Postari:

Postat 11 May 2011 - 02:14 PM

I.I. are ca obiect de activitate bar. titularul ofera alune si covrigei tuturor clientilor gratis Cum inregistrez acest lucru? Il consider marfa fara adaos sau cheltuieli deductibile caci se scad din adaosul comercial incasat?



#6 Florin_76

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1877 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 11 May 2011 - 07:27 PM

Parca sa mai pus intrebarea asta, dati o cautare pe forum.

Aceasta postare a fost editata de Florin_76: 11 May 2011 - 07:27 PM




#7 alinel

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 11 Postari:

Postat 12 May 2011 - 11:43 AM

Daca gaseam raspunsul nu mai intrebam. Va rog frumos daca stiti sa imi spuneti Multumesc!



#8 Florin_76

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1877 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 13 May 2011 - 03:20 PM

Cheltuiala deductibila.






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL