Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Factura fara TVA furnizor din Elvetia - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Factura fara TVA furnizor din Elvetia


1 reply to this topic

#1 nicoroxx

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 18 Postari:

Postat 24 May 2011 - 05:34 PM

Va rog mult sa ma ajutati cu un raspuns.

Am primit o factura de servicii de la un furnizor din Elvetia. Pe factura scrie VAT 0% export.
Nu am niciun cod fiscal pe factura si nici in contract.
Va rog sa imi spuneti daca inregistrez aceasta factura fara TVA si daca apare pe undeva in Decontul de TVA.

Multumesc frumos pentru raspunsuri.



#2 iuli73

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 148 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Pitesti

Postat 14 October 2011 - 11:10 AM

Am si eu un import din Elvetia in aug 2011,un echipament de 30000 euro,nu e achizitie intracomunitarea,se mai plateste TVA in vama?Patronul habar nu are el face un comision ptr alta firma si doar plateste invoice-uri.Eu trebuie sa-l feresc de nereguli,ca el,este simplu de tot.Trebuia cumva sa fac OP sai sa platesc tvA aferent.Va rog urgent raspuns







Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL