Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
PFA - chiosc de produse alimentare si diverse - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


PFA - chiosc de produse alimentare si diverse


1 reply to this topic

#1 Shady90

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 08 June 2011 - 03:32 PM

Buna ziua! Sunt si eu interesat sa deschid un pfa. Vreau sa deschid un chiosc de produse alimentare si diverse...As vrea sa stiu daca imi trebuie factura pe marfa din magazin. Eu stau mai in Nord si am rude in Ucraina care ar putea sa ma alimenteze. La pfa pot sa il angajez de exemplu pe tatal meu? Eu fiind student pot detine un pfa? Multumesc anticipat pentru eventualele raspunsuri!



#2 danL

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 689 Postari:
  • Location:CONTAdava

Postat 08 June 2011 - 03:54 PM

Vezi postareaShady90, la 08 June 2011 - 03:32 PM, a spus:

As vrea sa stiu daca imi trebuie factura pe marfa din magazin.

Obligatoriu.

Citeaza

LEGE nr. 12 din 6 august 1990 (*republicata*)
privind protejarea populatiei impotriva unor activitati comerciale ilicite
Constituie activitati comerciale ilicite si atrag raspunderea contraventionala sau penala, dupa caz, fata de cei care le-au savarsit, urmatoarele fapte
e) efectuarea de acte sau fapte de comert cu bunuri a caror provenienta nu este dovedita, in conditiile legii. Documentele de provenienta vor insoti marfurile, indiferent de locul in care acestea se afla, pe timpul transportului, al depozitarii sau al comercializarii. Prin documente de provenienta se intelege, dupa caz, factura fiscala, factura, avizul de insotire a marfii, documentele vamale, factura externa sau orice alte documente stabilite prin lege.



Vezi postareaShady90, la 08 June 2011 - 03:32 PM, a spus:

Eu stau mai in Nord si am rude in Ucraina care ar putea sa ma alimenteze
.

Dupa cum sti Ucraina nu este in UE...te complici degeaba. La ce te gandesti tu, nu-ti dau sfaturi. :thumbup:

Vezi postareaShady90, la 08 June 2011 - 03:32 PM, a spus:

La pfa pot sa il angajez de exemplu pe tatal meu?

Da.

Vezi postareaShady90, la 08 June 2011 - 03:32 PM, a spus:

Eu fiind student pot detine un pfa?

Da.







Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL