Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
excel calcul stat salarii 2011 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


excel calcul stat salarii 2011


8 replies to this topic

#1 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 12 June 2011 - 06:16 PM

n-am vazut pe forum nici un excel calcul stat salarii pt 2011, asa ca am facut eu unul :thumbup:

de asemenea, va atasez calculatorul deducerilor personale si lista cu TARIFUL DE RISC
pe sectoare de activitate ale economiei naționale, pentru anul 2009 - pt fd de risc si accidente (valabila si azi)

in excel-ul facut am folosit aleator coef. de risc si accid. 0.279%

Fisiere atasate


Aceasta postare a fost editata de Otilia Alupei: 12 June 2011 - 06:18 PM




#2 Dana42

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2187 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:RO

Postat 14 June 2011 - 08:05 AM

Vezi postareaOtilia Alupei, la 12 June 2011 - 06:16 PM, a spus:

n-am vazut pe forum nici un excel calcul stat salarii pt 2011, asa ca am facut eu unul :thumbup:

Esti foc de harnicuta, Otilia :smile: ! Multumim mult!

Aceasta postare a fost editata de Dana42: 14 June 2011 - 08:07 AM

Dana




#3 ionuca

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 57 Postari:
  • Gender:Female

Postat 14 June 2011 - 10:53 AM

mulumim Otilia

ne-ai putea ajuta si cu un model de stat pt calcul Concediu de odihna?



#4 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 14 June 2011 - 03:13 PM

e la fel ca statul de plata salarii, doar ca venitul brut realizat (col. 7)= media zilnica a veniturilor brute realizate pe ultimele 3 luni x nr. zile CO :thumbup:

CODUL MUNCII (nou)

ART. 150
(1) Pentru perioada concediului de odihnă salariatul beneficiază de o indemnizație de concediu, care nu poate fi mai mică decât salariul de bază, indemnizațiile și sporurile cu caracter permanent cuvenite pentru perioada respectivă, prevăzute în contractul individual de muncă.
(2) Indemnizația de concediu de odihnă reprezintă media zilnică a drepturilor salariale prevăzute la alin. (1) din ultimele 3 luni anterioare celei în care este efectuat concediul, multiplicată cu numărul de zile de concediu.
(3) Indemnizația de concediu de odihnă se plătește de către angajator cu cel puțin 5 zile lucrătoare înainte de plecarea în concediu.



#5 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 14 June 2011 - 04:56 PM

Vezi postareaDana42, la 14 June 2011 - 08:05 AM, a spus:

Esti foc de harnicuta, Otilia :thumbup: ! Multumim mult!
cu tot dragul, dar - ca sa fiu sincera - m-a rugat Alex (adminu') sa-i dau cele necesare ca sa faca pt. forum un calculator salarii - din ala care calc. de la brut la net si invers, asa ca am cautat pe forum (pe langa altele de legislatie) un stat salarii pt 2011 in excel, dar am constat cu surprindere ca n-avem nici unul postat :laugh: ... ocazie cu care am rezolvat eu lipsa asta :smile: , iar restul ... se vede :smile:



#6 ionuca

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 57 Postari:
  • Gender:Female

Postat 15 June 2011 - 01:31 PM

Vezi postareaOtilia Alupei, la 14 June 2011 - 03:13 PM, a spus:

e la fel ca statul de plata salarii, doar ca venitul brut realizat (col. 7)= media zilnica a veniturilor brute realizate pe ultimele 3 luni x nr. zile CO :thumbup:


Multumesc



#7 cmv

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 03 August 2011 - 12:08 AM

Vezi postareaOtilia Alupei, la 12 June 2011 - 06:16 PM, a spus:

n-am vazut pe forum nici un excel calcul stat salarii pt 2011, asa ca am facut eu unul :smile:

de asemenea, va atasez calculatorul deducerilor personale si lista cu TARIFUL DE RISC
pe sectoare de activitate ale economiei naționale, pentru anul 2009 - pt fd de risc si accidente (valabila si azi)

in excel-ul facut am folosit aleator coef. de risc si accid. 0.279%

nu stiu daca realizati ce mare serviciu mi-ati facut!
nu pot sa spun cam ce mare povara mi s-a ridicat dintr-o data de pe cap!
multumiri



#8 bogdan_p

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 43 Postari:
  • Location:Craiova

Postat 29 August 2011 - 08:01 PM

Am realizat un calculator automat al deducerii personale.
Se introduc numarul de persone aflate in intretinere si venitul brut din salarii.
Sper sa va foloseasca.

Fisiere atasate





#9 Eleonora13

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 19 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Constanta

Postat 30 August 2011 - 07:11 AM

super. multumim Bogdan :smile:






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL