Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
INREGISTRARE TAXA BAL FUNDATIE - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


INREGISTRARE TAXA BAL FUNDATIE

2 replies to this topic

#1 ramona-sara

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 23 June 2011 - 04:52 PM

BUNA ZIUA, SPER SA NU GRESEC DIN NOU LOCUL POSTARII, DAR AM NEVOIE SA MA AJUTE SI PE MINE CINEVA CU MODALITATEA DE INREGISTRARE IN CONTABILITATE A UNEI CHITANTE DE TAXA BAL LA O FINDATIE NON PROFIT.
SI MAI AM O PROBLEMA.......IN PLANUL DE CONTURI NU EXIXTA 731 CUM VAD CA AU FACUT UNII, UNDE AR TREBUII SA INREGISTREZ COTIZATIILE MEMBRILOR?
ASTEPT UN RASPUNS URGENT. MULTUMESC!



#2 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 23 June 2011 - 05:37 PM

de ce nu citesti regulamentul, Ramona ??

nu ai voie sa scrii integral cu majuscule fiindca in limbaj de internet asta inseamna ca tipi la noi :smile:




#3 nopris

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1575 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:A invata mai mult unii de la altii si a deveni mai priceputi si mai buni.

Postat 24 June 2011 - 09:10 AM

Vezi postarearamona-sara, la 23 June 2011 - 04:52 PM, a spus:

...MODALITATEA DE INREGISTRARE IN CONTABILITATE A UNEI CHITANTE DE TAXA BAL LA O FINDATIE NON PROFIT.
...IN PLANUL DE CONTURI NU EXIXTA 731 CUM VAD CA AU FACUT UNII, UNDE AR TREBUII SA INREGISTREZ COTIZATIILE MEMBRILOR?
Nu stiu cum se conteaza balul deoarece trebuie sa stim mai multe: ce reprezinta acel bal pt ONG, ce lagatura are cu obiectivele ONG mentionate in statut, pentru cine se plateste si de ce e cu plata?
In privinta contului 731 el exista in planul de conturi pt. ONG-uri. Cred ca nu folosesti planul de conturi pt.ONG-uri ci unul pt. firme. In planul de conturi pt. ONG-uri apare:
731 Venituri din cotizatiile membrilor si contributiile banesti sau in natura ale membrilor si simpatizantilor
7311 Venituri din cotizatiile membrilor
7312 Venituri din contributiile banesti sau in natura ale membrilor si simpatizantilor
Drumul catre fericire nu se afla in a face ceea ce iti place, ci in a-ti place ceea ce trebuie sa faci! (Sai Baba)






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL