Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
SEDII SECUNDARE - LEGE 126 / 20.06.2011 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 2

Salt la continut


SEDII SECUNDARE - LEGE 126 / 20.06.2011


21 replies to this topic

#21 SERBAN MARIANA

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 789 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:BUCURESTI

Postat 07 November 2013 - 01:40 PM

multumesc pentru raspuns
eu stiu ca plata se face de societate catre terezoreriea sediului secundar si cui aferent acestuia
in cazul meu plata se face catre bugetul de stat ,trezorerie sect 1, cui pct lucru
asa am virat ultima data prin martie , s-a schimbat cumva?
RIANA784


Treburile ce se pot indeplini cu blandete niciodata nu dau gres



#22 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 07 November 2013 - 02:38 PM

la intrebarea ta exista raspunsul dat de @cosmin0304 - se afla la acest post, vezi cateva pozitii mai sus

Vezi postareacosmin0304, la 30 June 2011 - 10:59 AM, a spus:

Impozitul pe veniturile din salarii datorat de sediile secundare cu minimum 5 salariati, care
detin cod fiscal pentru impozitul pe salarii, se declara si se plateste de societatea mama la organul fiscal la care aceasta este înregistrat.
Codul fiscal al fiecarui sediu secundar si impozitul pe salarii aferent (0 sau suma de plata) se declara la sectiunea F.2. a formularului 112. Pentru plata impozitului societatea mama va întocmi câte un ordin de plata distinct pentru fiecare sediu secundar, la codul de identificare fiscala al beneficiarului înscriindu-se codul fiscal al sediului secundar.

vezi si asta :

Vezi postareaLexiroxi, la 16 August 2011 - 09:51 PM, a spus:

Vezi postareamaca, la 16 August 2011 - 06:41 PM, a spus:

... cu excepţia impozitului pe venitul din salarii datorat de sediile secundare care se vireaza in contul 20.47.01.01 "Venituri ale bugetului de stat - sume încasate pentru bugetul de stat în contul unic, în curs de distribuire", deschis pe codul de identificare fiscală al sediilor secundare la unitatea Trezoreriei Statului la care este arondat contribuabilul care le-a înfiinţat
sau sau cu un singur OP in contul unic, pe CUI-ul sediului principal si-l defalca finantele pe sediul principal si secundar.

Vezi postareaETIC, la 18 August 2011 - 12:50 PM, a spus:

Am lamurit "misterul" pentru cine este interesat.
Daca ai punct de lucru inregistrat cu salariati atunci faci OP separat pentru impozitul/salarii pt salariatii de la punctul de lucru, pe codul de inregistrare al punctului de lucru, alegi Trezoreria la care esti arondat cu sediul social si 20.47.01.01 "Venituri ale bugetului de stat - sume încasate pentru bugetul de stat în contul unic, în curs de distribuire"
In D112 mentionezi separat la punctul F impozitul/salarii pentru sediu si cel pt pct. de lucru.
Intre timp au aparut si afise la Administratii in acest sens. Probabil ca au fost mai multi " Gheorghe " ca mine...







Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL