Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
premiere membri AP - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


premiere membri AP

4 replies to this topic

#1 pynypoi

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 20 October 2009 - 08:23 PM

membrii asociatiei pot fi premiati
exista un plafon maxim?
se impoziteaza?



#2 mihaela_cva

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2579 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:craiova
  • Interests:gradinarit..de apartament, deocamdata
    calatorii

Postat 26 November 2009 - 11:32 PM

doar daca se aproba premierea de AGA. Altfel nu.
Plafon stabilit de AGA
Se impoziteaza+celelalte.

Aceasta postare a fost editata de mihaela_cva: 26 November 2009 - 11:32 PM




#3 crisflor

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 53 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Suceava

Postat 20 April 2011 - 01:54 PM

Buna ziua!
Va rog si eu sa ma lamuriti in urmatorul caz:

Saptamana trecuta cativa locatari au luat hotararea sa cosmetizeze spatiul verde aferent asociatiei de proprietari. Prin urmare, s-au inarmat cu mult entuziasm, var, galeti, greble si lopeti si au facut o treaba grozava. Comitetul executiv al asociatiei a luat hotararea de a-i premia pe cei 11 locatari cu cate 150 lei brut.

Puteti sa-mi spuneti ce obligatii revin asociatiei de proprietari (in calitate de platitor) cat si beneficiarilor (in calitate de simpli cetateni care au de incasat o suma de bani)? Printre ei sunt si pensionari, si angajati cu norma intreaga... Plata se va face pe baza unui stat de plata? Ce sume se vor retine si ce va trebui de platit?

Va multumesc mult de tot!

Aceasta postare a fost editata de crisflor: 20 April 2011 - 01:56 PM




#4 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 20 April 2011 - 07:31 PM

pana se apuca cineva sa-ti faca materialul pe care il ceri, poti f bine sa citesti singur(a) acest topic, nu chiar de la inceput ci de prin sept. 2010 incolo ...
ai absolut toate raspunsurile, doar sa le citesti ...
altfel va trebui sa astepti pana iti da cineva solutiile ! :thumbup:



#5 crisflor

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 53 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Suceava

Postat 21 April 2011 - 11:55 AM

Multumesc pentru raspuns...
Am citit, ce-i drept, dar nefiind familiarizat cu contabilitatea mi-e putin mai greu sa-mi dau seama si recunosc ca am cam pierdut sirul.
Si recunosc, de asemenea, ca am folosit contul unei rude pentru a adresa intrebarea, evident cu acordul ei.
Imi cer scuze si voi astepta rabdator un raspuns, daca voi avea norocul sa-l primesc.






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL