Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
REVISAL in Saga - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


REVISAL in Saga


7 replies to this topic

#1 Puscasu Gabi

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 108 Postari:

Postat 11 January 2011 - 09:49 AM

Buna ziua,

Va rog sa imi spuneti si mie cum trebuie sa procedez:

Am luat de curand parola de la ITm pt transmiterea electronica a Registrului salariatilor.Mentionez ca lucrez in Saga si de acolo pot sa copiez fisieril XML SI SA IL TRANSMIT DE PE PORTALUL ITM ON-LINE.Intrebarea este cum procedez sa il transmit avand in vedere ca din 2007 si pana in prezent nu am transmis electronic acest registru?

Va multumesc!

Aceasta postare a fost editata de Otilia Alupei: 31 January 2011 - 10:26 AM




#2 dani_pnt

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 11 January 2011 - 10:12 AM

Buna ziua,

Selectati datele cuprinse de la 01/01/2007 si pana la zi si le incarcati on-line. Sfatul meu este sa verificati inainte on-line daca apar la tab-ul Contracte persoane angajate. La un control al ITM s-a dat amenda de 2.000 lei pentru nedepunerea in timp util a datelor REVISAL la o firma.




#3 Puscasu Gabi

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 108 Postari:

Postat 12 January 2011 - 11:20 AM

Da ,eu am personaae angajate din anul 2007, in acest caz cum procedez



#4 zeno

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 78 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Codlea

Postat 30 January 2011 - 06:57 PM

Da ,eu am personaae angajate din anul 2007, in acest caz cum procedez
[/quote]

Adica,n-ati transmis REVISAL-ul de loc, cu adresa si discheta la ITM la infiintarea registrului ?



#5 Puscasu Gabi

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 108 Postari:

Postat 04 February 2011 - 10:21 AM

nu am transmis electronic, dar la itm am inregistrat contractele si toate modificarile



#6 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 04 February 2011 - 11:49 AM

inreg. in revisal acum, cu datele de atunci si pregateste-te (macar sufleteste) de o amenda consistenta la primul control al ITM :smile:

imi pare rau ca-ti dau vesti proaste ... :thumbup:



#7 Florin_76

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1877 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 07 February 2011 - 02:01 AM

off topic

Daca ai noroc sa nu mearga revisalul cum am avut eu , e bafta ta.



#8 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 15 November 2011 - 09:30 PM










Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL