Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
modificari CIM operate in REVISAL - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


modificari CIM operate in REVISAL


15 replies to this topic

#1 cr1st1na

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 295 Postari:

Postat 26 January 2011 - 08:44 AM

Buna ziua :thumbup: Daca modific un CIM din determinata in nedeterminata , trebuie sa fac modificarea in revisal si sa trensmit modificarea? Multumesc ptr. raspuns!!!!



#2 Dana42

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2187 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:RO

Postat 26 January 2011 - 12:08 PM

Da, trimiti modificarea.

Dana




#3 cr1st1na

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 295 Postari:

Postat 26 January 2011 - 03:06 PM

.....cand ma uit in istoric tot determinata mi-a ramas...asa sa trimit modificarea? :)



#4 mihaela_cva

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2579 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:craiova
  • Interests:gradinarit..de apartament, deocamdata
    calatorii

Postat 26 January 2011 - 03:09 PM

mai jos ai perioada pt cim determinat, deci modifici perioada si transmiti



#5 GiorgianaC.

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 16 February 2011 - 02:18 PM

Buna ziua.
Am nevoie urgent de ajutorul vostru...
Spuneti-mi, va rog frumos, este vreo problema daca incarc si trimit REVISAL-ul cu 4-5 zile inainte de a se produce modificarea.
In speta, pe 20 februarie se desface un contract de munca, cu acordul partilor...pot sa trimit astazi REVISAL-ul?

Va multumesc.



#6 cr1st1na

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 295 Postari:

Postat 04 March 2011 - 06:51 AM

Buna ziua dragi forumisti!......in legatura cu revisal-ul am niste neclaritati si anume:
- am angajat pe perioada determintata si ii prelungesc CIM cu act aditional, acest act aditional nu se opereaza in revisal?...eu nu am gasit locul potrivit, nu coespunde cu nici o modificare;
-daca se uita vreun itm-ist pe revisalul meu si nu vede modificarea crede ca am uitat sa-i incetez CIM sau cine sti ce mai crede.....dar in principiu actele adtionale se trec sau nu in revisal?...

Multumesc ptr. timpul acordat :thumbup:



#7 SERBAN MARIANA

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 789 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:BUCURESTI

Postat 04 March 2011 - 08:15 AM

ai in revisal cand introduci contractul de munca pozitie pentru durata contractului, acolo modifici
RIANA784


Treburile ce se pot indeplini cu blandete niciodata nu dau gres



#8 cr1st1na

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 295 Postari:

Postat 04 March 2011 - 10:38 AM

.....modific data si transmit pe revisal online?



#9 willa

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 103 Postari:
  • Gender:Female

Postat 04 March 2011 - 07:20 PM

la un CIM pe durata determinata, daca durata nu devine nedeterminata, trebuie transmis ceva in revisal?



#10 mihaela_cva

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2579 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:craiova
  • Interests:gradinarit..de apartament, deocamdata
    calatorii

Postat 05 March 2011 - 09:38 AM

revisal se transmite cand modifici ceva din informatiile solicitate.
Cred ca te referi la modificarea perioadei CIM, deci daca il prelungesti ar trebui sa faci si modificarea perioadei declarate initial.



#11 GEOSAVU

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 22 Postari:

Postat 30 March 2011 - 10:17 PM

Va rog, daca ma poate cineva lamuri.
In REVISAL, cand fac o modificare la un contract si vreau sa salvez pentru transmitere online, la selectie imi apar doua inregistrari, una cu contractul cu tip operatia A (adaogare) si alta cu tip operatie M (modificare).
Intrebarea este daca le selectez pe ambele sau numai pe cea de modificare. Am inteles ca in baza de date de la ITM se produc dublari de contracte si mi-e teama sa nu cad in gresala.



#12 Florin_76

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1877 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 30 March 2011 - 10:44 PM

Daca faceti modificare la Contract, o selectati doar ce cea cu M ( modificare ),ignorando pe cea cu A.



#13 GEOSAVU

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 22 Postari:

Postat 30 March 2011 - 10:49 PM

Vezi postareaFlorin_76, la Mar 30 2011, 11:44 PM, a spus:

Daca faceti modificare la Contract, o selectati doar ce cea cu M ( modificare ),ignorando pe cea cu A.

Multumesc, asa ma gandeam si eu, dar m-a derutat ca apar ambele inregistrari cu aceeasi "Data schimbarii".



#14 madalina30

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 31 May 2011 - 11:16 PM

PROBLEMA DATE REVISAL ERONATE

Pe data de 17.05.2011 pleaca 2 salariati si intra alti 2.La cei care pleaca nu am nici o problema ...insa celora care intra la intocmirea contractului scriu...ctr. nr ..din 17.05.2011..incepe activitatea 17.05.2011...si asa transmit revisalul.Acum in momentul in care am inceput sa fac statul de plata m-am sesizat de eroarea pe care am facut-o....pentru ca cei 2 conform pontajelor au inceput pe 18.05.2011 cum era normal.Nu stiu ce-a fost in capul meu cand am intocmit ctr...insa clar ..graba strica treaba.
Problema mea este....cum pot face sa modific in revisal data inceperii activitatii...ca nu ma lasa...ce solutie aveti?
Va rog ajutati-ma.
Multumesc



#15 dalyna

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 35 Postari:

Postat 03 June 2011 - 06:10 PM

Si eu am o problema asemanatoare. Pe 30.05.2011 m-am grabit si am inregistrat contractul unui salariat in revisal fara sa am semnatura salariatului pe contract, Urma ca salariatul sa vina sa-l semneze in acea zi asa cum ne intelesesem. Cf. contractului salariatul trebuia sa inceapa activitatea pe 01.06.2011.
Numai ca viitorul salariat a sunat sa anunte ca nu se mai poate prezenta sa semneze contractul si nici nu mai poate incepe activitatea fiindca este in spital.
asa ca nu am mai transmis ctr. la itm, oare am procedat corect? Dar acum am ramas cu contractul inregistrat in revisal si nu stiu ce sa fac cu el pentru ca
nu pot sa-l stergsi nici nu pot modifica data inceperii activitatii.
Cum sa procedez ce ar trebui sa fac ?

Aceasta postare a fost editata de dalyna: 03 June 2011 - 06:12 PM




#16 dalyna

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 35 Postari:

Postat 03 June 2011 - 07:04 PM

Pentru madalina30

Intre timp am aflat cum se corecteaza data inceperii activitatii.
Se merge la contractul respectiv la modificari/corectii survenite asupra contractului si se selecteaza la tip modificare sau corectie optiunea tipul contractului, se apasa butonul corectie si o sa se deschida o fereastra iar acolo se modifica data inceput contract, data de la care se produce modificarea , se selecteaza la motiv modificare contract "altele'', se completeaza rubrica explicatie motiv modificare , apoi salvare corectie si gata.

Aceasta postare a fost editata de dalyna: 03 June 2011 - 07:11 PM







Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL