Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
revisal intreprindere individuala - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


revisal intreprindere individuala


4 replies to this topic

#1 nelynely07

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 30 Postari:

Postat 05 July 2011 - 05:39 PM

rog colegi care a depus revisalul pentru intrep individuala cum ati procedat
daca selectez categ angajator - Pf
forma juridica - PFA
imi apare cnp nu ma lasa sa trec cui . A depus cineva asa ? este corect?



#2 Lexiroxi

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2080 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Timisoara

Postat 05 July 2011 - 08:26 PM

colegi care a depus revisalul pentru intrep individuala au procedat conform instructiunilor de completare; PFA nu are CUI, nefiind persoana juridica.




#3 laly_colcy

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 23 February 2012 - 04:40 PM

Bună ziua! Sunt noua in ceea ce priveste contabilitatea primară și totodată lucrul în Revisal. Am deja un angajat , peste 45 de ani, fost șomer și am depus actele pentru a primi cei 500 Ron ajutor de la stat pentru angajarea persoanei. Ceea ce nu stiu este cum trebuie sa lucez efectiv in Revisal. Sunt depuneri lunare? Care sunt pasii exacti pentru a funcționa în limita legii?

Va multumesc anticipat și îmi cer scuze dacă supăr pe cineva, dar nu am alte surse de informații!!!! O zi bună!



#4 Damarys

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 05 March 2012 - 10:04 AM

Si eu sunt incepatoare in Revisal, dar iti spun ce stiu.
Se completeaza prima data la incheierea primului CIM, se duce pe suport magnetic la ITM (cel tarziu in ziua anterioara inceperii activitatii primului angajat) , insotit de niste hartii descarcate de pe site-ul lor. Se obtine parola pt transmitere electronica de la ITM. Apoi se va transmite Revisalul la fiecare noua interventie in el: incheieri contracte, acte aditionale, suspendari contracte etc. Termenele de transmitere difera: ziua anterioara- la incheierea CIM, 19 zile - acte aditionale, si mai sunt si altele....concedii medicale etc.



#5 Damarys

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 05 March 2012 - 11:01 AM

Citeste HG 500/2011 si 1105/2011. Acum le-am citit si eu si inteleg (in plus fata de ce am scris) ca - concediile medicale nu se trec in revisal, iar la incetarea CIM, termenul de completare si transmitere este data incetarii.






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL