Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
inreg. fonduri UE pt. I.I. - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


inreg. fonduri UE pt. I.I.

5 replies to this topic

#1 diana str

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 10 December 2010 - 12:03 PM

AM O INTRPRINDERE INDIVIDUALA. AM primit fonduri de la Uniunea Europeana pentru un proiect in agricultura(Masura 112) .Aceste fonduri le trec in REG DE INC SI PLATI, LA INCASARI, NU? Se impoziteaza aceste venituri?



#2 bogdanghel

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 06 October 2011 - 01:33 PM

Vezi postareadiana str, la 10 December 2010 - 12:03 PM, a spus:

AM O INTRPRINDERE INDIVIDUALA. AM primit fonduri de la Uniunea Europeana pentru un proiect in agricultura(Masura 112) .Aceste fonduri le trec in REG DE INC SI PLATI, LA INCASARI, NU? Se impoziteaza aceste venituri?
daca gasiti raspuns va rog spuneti-mi si mie eu sunt in aceeasi situatie. In plus eu am si credit bancar pentru a acopirii cei 30 % care trebuiau pusi de II. Multumesc!




#3 dragosdana

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 136 Postari:

Postat 19 October 2011 - 04:03 PM

Vezi postareabogdanghel, la 06 October 2011 - 01:33 PM, a spus:

Vezi postareadiana str, la 10 December 2010 - 12:03 PM, a spus:

AM O INTRPRINDERE INDIVIDUALA. AM primit fonduri de la Uniunea Europeana pentru un proiect in agricultura(Masura 112) .Aceste fonduri le trec in REG DE INC SI PLATI, LA INCASARI, NU? Se impoziteaza aceste venituri?
daca gasiti raspuns va rog spuneti-mi si mie eu sunt in aceeasi situatie. In plus eu am si credit bancar pentru a acopirii cei 30 % care trebuiau pusi de II. Multumesc!
Dacaai primit fonduri ebuie vezi ca trebuie sa intocmesti balanta de verificare ca si la societatile comerciale



#4 bogdanghel

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 20 October 2011 - 02:42 PM

Vezi postareadragosdana, la 19 October 2011 - 04:03 PM, a spus:

Vezi postareabogdanghel, la 06 October 2011 - 01:33 PM, a spus:

Vezi postareadiana str, la 10 December 2010 - 12:03 PM, a spus:

AM O INTRPRINDERE INDIVIDUALA. AM primit fonduri de la Uniunea Europeana pentru un proiect in agricultura(Masura 112) .Aceste fonduri le trec in REG DE INC SI PLATI, LA INCASARI, NU? Se impoziteaza aceste venituri?
daca gasiti raspuns va rog spuneti-mi si mie eu sunt in aceeasi situatie. In plus eu am si credit bancar pentru a acopirii cei 30 % care trebuiau pusi de II. Multumesc!
Dacaai primit fonduri ebuie vezi ca trebuie sa intocmesti balanta de verificare ca si la societatile comerciale
OK intocmesc balanta dar in registru ce trec???



#5 dragosdana

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 136 Postari:

Postat 21 October 2011 - 12:02 PM

Bineinteles ca se impoziteaza ! Se tine si contabilitatea in partida simpla si contabilitatea in partida dubla.



#6 vladioana400

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 24 Postari:

Postat 08 February 2016 - 03:46 PM

Daca am construit o pensiune din fonduri UE, aceasta se amortizeaza pe 32 ani. Pensiunea are valoarea cam de 100000 euro (cam astea au fost ch cu constructia). In reg jurnal de incasari si plati ce trec? Am incasat 85000 euro nerambursabili, am platit 100000 euro diversilor furnizori.






Similar Topics Collapse

3 useri citesc topicul

0 membri, 3 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL