Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
imi trebuie contabil (autorizat) pt I.I. ? - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


imi trebuie contabil (autorizat) pt I.I. ?

3 replies to this topic

#1 elenavio

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 19 November 2009 - 12:33 PM

Buna ziua!! as dori si eu cateva raspunsuri de la cei aflati in tema...Prietenul meu si-a deschis un magazin alimentar de 1 luna si inca nu am gasit pe cineva sa tina contabilitatea...este nevoie de un contabil autorizat sau pot invata si eu sa completez actele( nir-urile le scriu eu)....ce documente i-ar trebui( registre etc). Va multumesc si astept raspunsurile voastre!!!



#2 ikki

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 70 Postari:

Postat 19 November 2009 - 12:51 PM

Vezi postareaelenavio, la Nov 19 2009, 02:33 PM, a spus:

Buna ziua!! as dori si eu cateva raspunsuri de la cei aflati in tema...Prietenul meu si-a deschis un magazin alimentar de 1 luna si inca nu am gasit pe cineva sa tina contabilitatea...este nevoie de un contabil autorizat sau pot invata si eu sa completez actele( nir-urile le scriu eu)....ce documente i-ar trebui( registre etc). Va multumesc si astept raspunsurile voastre!!!

ai zis bine,, pot invata si eu sa completez actele'' , dar iti trebuie neaparat ( cat timp inveti) un contabil, ma mira faptul ca nu ti-ai gasit inca un contabil......ai cautat macar?...sau alta este problema ?.... ti se pare ca-s bani aruncati ceea ce dai la contabil?......inseamna ca tre sa te convingi pe pielea ta ce inseamna sa ai un contabil...... mult succes




#3 d-ra cucu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 26 Postari:

Postat 12 March 2010 - 03:38 PM

Am o II cu norma de venit cu activitate de comert cu amanunatul , neplatitoare de TVA . Nu am nevoie de contabilitate pentru ca platesc impozitul la norma stabilita . Dar nu am nevoie de o evidenta primara si anume :
NIR , raport de gestiune , inventar ? Daca nu fac raportul si inventarul cum pot sa o controlez pe vanzatoere .



#4 mihaela_cva

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2579 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:craiova
  • Interests:gradinarit..de apartament, deocamdata
    calatorii

Postat 12 March 2010 - 07:44 PM

eu cred ca totusi va trebuie contabil, macar pentru sfaturi






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL