Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
ce program de contabilitate imi recomandati pt I.I. ? - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


ce program de contabilitate imi recomandati pt I.I. ?


9 replies to this topic

#1 olgacont

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 13 February 2011 - 09:38 AM

Buna ziua.As avea nevoie de cateva lamuriri in urmatoarea situatie:lucrez la o II si fac contabilitatea primara(nir,jurnal si raport gestiune)noi avand si un contabil care centralizeaza toate datele si care se ocupa de celelalte probleme(asig stat ,etc).In prezent eu execut aceste operatiuni in scris de mana cu ajutorul formularelor tipizate.As dori ca pe viitor sa trec la lucru cu ajutorul calculatorului si nu stiu ce presupune acest lucru:program(ce fel de program),unde se gaseste(se cumpara?)si care sunt pasii(concret)pe care trebuie sa-i urmez?



#2 mihaela_cva

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2579 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:craiova
  • Interests:gradinarit..de apartament, deocamdata
    calatorii

Postat 13 February 2011 - 11:26 AM

program (vezi sectiunea programe sau cauti pe google) sau excel-gasesti aici in forum la reg casa ceva bun-nir etc




#3 Trif Daniel

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 23 December 2012 - 01:16 AM

daca imi permiteti si eu am in plan ca anul vitor sa deschid un I.I, dar cu domeniu de activitate de confectionare mobilier la comanda, societatea o voi face ne platitoare ne TVA, dar am inteles ca daca voi ajunge o cifra de afaceri voi deveni automat platitor, orcum mai este drum lung pana acolo, momentan ma intereseaza un program in care sa pot face urmatoarele, sa pot sa fac o lista de preturi cu produsele pe care le pot oferi, sa pot sa imi fac o "magazie" sa stiu ce am pe stoc . sa pot sa imi fac o data de baza cu poate produsele prime pe care asi avea posibilitatea sa le cumpar de la diferiti distribuitori si sa pun preturile de achizitie. iar daca este posibil sa am o rubrica si cu pretul meu de vanzare la produsul respectiv, eu am incercat sa fac in exel un fel de data de baza, dar mie mi se pare ca este cam dezorganizata in sensul ca pentru a gasi un produs trebuie sa caut desul de mult, aveti vreo idee sau o sugestie de vreon soft free care sa i-mi satisfata cerintele Multumesc anticipat



#4 Florin_76

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1877 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 24 December 2012 - 04:50 PM

Dati o cautare pe forum ca sa vorbit mult de programe de contabilitate si gestiune, la cele care au versiune demo le puteti descarca si testa si vedeti cu care va intelegeti mai bine. ( in domenii diferite nu intodeauna e la fel de bun acelasi program de contabilitate ).



#5 Trif Daniel

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 26 December 2012 - 08:44 PM

am gasit multe programe care fac contabilitate si gestiune ... dar nici unu dintre ele nu imi poate face o lista de preturi ... daca imi puteti sugera ceva ... sau cum se creaza o lista de preturi :D



#6 Florin_76

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1877 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 27 December 2012 - 08:37 PM

La mobila unde preturile difera in functie de comanda , eu as face oferta de preturi in excel cu formule de actualizare a tarifullui in functie de anumiti parametri ( Ex: Birou ( parametri dimensiune, material, model oval, rotund etc ))



#7 Cuculeac Stefan

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 15 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:IASI

Postat 07 March 2013 - 02:33 PM

Buna ziua.
Am vazut ca este un topic mai vechi cu prg. de contabilitate, insa si eu am un II si ma intrebam pe ce soft as putea sa merg pentru a face si emite declaratiile catre stat.
Pe care mi-l puteti recomanda pret / actualizari / usurinta in utilizare ?

Toate cele bune,
Stefan
Cu stima,
Stefan



#8 raynaliv

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 56 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Neamt

Postat 07 March 2013 - 06:11 PM

http://www.sagasoft.ro/detalii_PS.php intra pe acest site si descarca acest program pentru tinerea contabilitatii in partida simpla.
Ti-l recomand cu caldura. Lucrez de 5 ani cu acest program si este foarte ok.



#9 mariusro

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 7 Postari:

Postat 24 May 2014 - 07:24 PM

Salut!

Recomand Ciel, exista o versiune gratuita, pe site o poti descarca si incerca, se numeste Simplu...o gasiti aici....eu l-am folosit si am fost multumit de el. :smile:



#10 Nejloveanu Roxana

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 12 June 2014 - 10:05 AM

Buna ziua,
Caut si eu un program pentru evidenta contracte .






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL