Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
sistem error BCCode 10000050 si nu numai - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


sistem error BCCode 10000050 si nu numai


8 replies to this topic

#1 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 16 July 2011 - 01:14 PM

azi am primit un mesaj de eroare, am cautat pe net ce inseamna si am gasit asta : BCCode : 10000050 fault, intermittent crash problems, care se potriveste f bine in cazul meu "The computer may automatically restart, or you may receive a "serious error" message or a Stop error message in Windows Server 2003, in Windows XP"

m-am dus la adresa indicata in post http://support.micro...kb;en-us;894278, se pare ca nu aveam instalat SP3, acum sigur am si asta nu fiindca l-as fi descarcat eu, ci pt ca am tot primit update-uri de la Microsoft !

daaar, mai poate fi o cauza la Nvidia Geforce drivers, adica la placa video Nvidia Geforce, am intrat si la ei http://www.nvidia.co...ers/drivers.asp , insa aici m-am oprit fiindca nu ma lasa sa descarc update-ul daca nu ii las sa instaleze ActiveX control, iar la "What is this ?" ne zice fim precauti si sa nu lasam sa ni se instaleze daca nu avem incredere in site-ul respectiv.
Nvidia e f cunoscut, deci zic ca pot avea incredere in site sa imi instaleze acel ActiveX control, da ?

alte opinii, va rog ? :smile:



#2 Florin_76

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1877 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 17 July 2011 - 01:30 PM

Da, il poti lasa sa instaleze Active X fara probleme ca acel site e ok.
Dar ai probleme cu placa grafica de vrei sa o actualizezi ?
Daca nu, parerea mea e sa o lasi asa cum e acum, ca am mai patit la unele calculatoare sa intre in conflict updateul cu windowsul si sa afecteze serios windowsul.




#3 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 18 July 2011 - 07:35 AM

multumesc, dragule :smile:

habar n-am daca exista o pbl cu placa video :sad: , dar asta zicea cineva pe net ca ar putea fi una dintre cauze, adica un driver Nvidia NEactualizat
din pacate, azi iar am primit un mesaj de eroare, il atasez

am cautat pe net si am gasit ca poate fi de la un conflict intre Avast si Zonealarm, inlaturararea lui Avast rezolvand problema.

Fisiere atasate





#4 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 18 July 2011 - 10:56 AM

am sters Avast-ul si am revenit la AVG free edition

cred (si sper) ca asta sa fi rezolvat pbl. :smile:



#5 Florin_76

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1877 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 18 July 2011 - 04:22 PM

Da afara Zone alarm si lasa avastu, deoarece Avast e mult superior AVG.
Daca vrei sa bagi unFirewal in locul lui Zone Alarm baga Comodo Firewal care e mai bun.
Actualizeaza si driverul Nvidia si vezi cum se comporta.

Aceasta postare a fost editata de Florin_76: 18 July 2011 - 04:24 PM




#6 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 18 July 2011 - 07:15 PM

n-am Zonealarm, Florine !
m-am saturat de restart-uri aiurea ale calculatorului, au fost tot mai dese in ultimul timp
zau ca merge mai bine cu AVG !
am stat toata dimineata de mi-am mai curatat PC-ul :smile:

bine ca mi-ai adus aminte de update-ul la NVIDIA, dragule, c-am uitat complet !

sar'naaa pt ajutor :sad:



#7 Florin_76

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1877 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 19 July 2011 - 03:10 PM

cu placere , ai eliminat temporarele inutile si optimizat registri ?
Daca da si tot se mai restarteaza aiurea e de preferat o reinstalare a Windowsului, ca e posibil sa ai .DLL uri corupte.



#8 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 20 July 2011 - 11:55 AM

am curatat, sa traiti ! :smile:

deocamdata merge brici si sunt f multumita ca intru pe net si navigez mult mai rapid, pot utiliza PC-ul mult mai repede de la deschidere (procedurile proprii de start sunt executate mai repede) si ca nu se mai restarteaza.
sper s-o tina macar tot asa ! :sad:

inca o data ms mult pt atentia acordata ! :happy:



#9 Florin_76

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1877 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 22 July 2011 - 08:41 AM

Cu placere.






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL