Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
se pot aplica penalitati la penalitati ? - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


se pot aplica penalitati la penalitati ?


2 replies to this topic

#1 elekes

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 03 August 2011 - 01:30 PM

scuze ca va deranjez, nu stiu daca topicu e cel bun pt. intrebarea mea dar am o mica problema:am un spatiu in chirie si la 31.12.2010 mi s-au calculat penalitati pentru neplata la timp a chiriei. In luna iulie s-au calculat penalitati pentru semestrul I 2011 si implicit si pe factura anterioara de penalitati. este corect sa-mi calculeze penalitati la penalitati?



#2 G David

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 95 Postari:

Postat 04 August 2011 - 09:57 AM

Nu este corect sa se calculeze penalitati la penalitati! Nu se procedeaza in acest fel nici in cazul obligatiilor catre bugetele publice.




#3 elekes

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 04 August 2011 - 03:09 PM

Vezi postareaG David, la 04 August 2011 - 09:57 AM, a spus:

Nu este corect sa se calculeze penalitati la penalitati! Nu se procedeaza in acest fel nici in cazul obligatiilor catre bugetele publice.
stiu ca nu este corect, dar este legal? daca nu va rog sa-mi dati legea care se refera la asa ceva






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL