Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Datele trecute intr-un ordin de plata. - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

Datele trecute intr-un ordin de plata.


6 replies to this topic

#1 Kamykazee

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 12 Postari:

Postat 25 August 2011 - 09:28 PM

Buna ziua, am o nelamurire legata de completarea unui ordin de plata. Firma a primit o amenda si s-a facut proces verbal. Acum trebuie sa fac un ordin de plata prin casa sa platesc la trezorerie cuantumul amenzii. La platitor am trecut societatea care a primit amenda, insa la beneficiar nu sunt sigur cum trebuie sa trec. Am mers pe functia de 'consultare conturi IBAN', am ales trezoreria din zona necesara, iar obiectul platii l-am ales ca fiind 'Venituri din amenzi si alte sanctiuni aplicate conform legii'. Asta imi da ca beneficiar 'bugetul de stat', iar CUI-ul mi-l introduce tot pe cel al societatii care plateste.

Este bine asa?

Va multumesc anticipat.



#2 Dana42

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2187 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:RO

Postat 25 August 2011 - 10:08 PM

Da, este bine.

Dana




#3 Kamykazee

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 12 Postari:

Postat 26 August 2011 - 01:20 AM

Multumesc. Nelamurirea cea mai mare era datorita faptului ca CUI-ul de la platitor era trecut automat si la beneficiar, desi bugetul la stat nu are acest cui.



#4 Georgiana5

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Afaceri

Postat 25 February 2013 - 11:08 PM

Vezi postareaKamykazee, la 25 August 2011 - 09:28 PM, a spus:

Buna ziua, am o nelamurire legata de completarea unui ordin de plata. Firma a primit o amenda si s-a facut proces verbal. Acum trebuie sa fac un ordin de plata prin casa sa platesc la trezorerie cuantumul amenzii. La platitor am trecut societatea care a primit amenda, insa la beneficiar nu sunt sigur cum trebuie sa trec. Am mers pe functia de 'consultare conturi IBAN', am ales trezoreria din zona necesara, iar obiectul platii l-am ales ca fiind 'Venituri din amenzi si alte sanctiuni aplicate conform legii'. Asta imi da ca beneficiar 'bugetul de stat', iar CUI-ul mi-l introduce tot pe cel al societatii care plateste.

Este bine asa?

Va multumesc anticipat.
da, este corect
PiataBancara.com- Locul unde iti gasesti raspunsurile din domeniul Financiar-Bancar



#5 rentz2000

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 117 Postari:

Postat 19 October 2014 - 11:45 PM

Buna ziua,

Este prima oara cand platesc prin internet banking impozitul micro si contributiile la stat si nu as vrea sa gresesc.

La Cod de identificare fiscala pentru beneficiar trec tot CUI-ul societatii care plateste ?

Multumesc mult



#6 kmkz

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 399 Postari:
  • Gender:Not Telling

Postat 20 October 2014 - 10:37 AM

Da, la beneficiar BUGETELE ASIG.SOC. SI FD.SPEC., iar la cod fiscal e codul societatii platitoare



#7 rentz2000

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 117 Postari:

Postat 20 October 2014 - 05:36 PM

Multumesc mult !






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL