Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
derogare stagiu - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

derogare stagiu


3 replies to this topic

#1 zinzina

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 6 Postari:

Postat 05 September 2011 - 08:03 PM

Buna,
Exista stagiari care au obtinut derogare stagiu in 2011? daca da, in ce conditii? au ocupat posturi de conducere sau executie?
Multumesc,



#2 TYKE

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 6 Postari:
  • Gender:Female

Postat 13 October 2011 - 08:15 PM

Vezi postareazinzina, la 05 September 2011 - 08:03 PM, a spus:

Buna,
Exista stagiari care au obtinut derogare stagiu in 2011? daca da, in ce conditii? au ocupat posturi de conducere sau executie?
Multumesc,

Buna,

Eu am obtinut derogarea de la stagiu. Am avut 12 ani vechime contabil sef, dar nu tb sa fie neaparat functie de conducere. Tb sa ai 10 ani ca sa se reduca stagiul cu 1 an. Am depus o cerere la CECCAR Centrala impreuna cu diploma, copie carte de munca, copie certificat de acces la stagiu si copie dupa fisa de post(sa se vada ce activitati ai facut).
Cam atat




#3 mt2007

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 71 Postari:
  • Gender:Not Telling

Postat 22 February 2012 - 06:20 PM

Am si eu o intrebare referitoare la stagiu : am luat examenul de acces in 2011 si luna trecuta am depus la CECCAR cerere pentru reducerea cu 1/3 a perioadei de stagiu pentru vechime in profesie peste 10 ani .Astazi m-au sunat de la filiala si mi-au spus ca mi s-a aprobat cererea si trebuie sa achit , tot azi , taxa pentru un an de stagiu -acei 150 euro . M-am grabit sa achit taxa prin banca intrucat nu aveam timp sa ajung la ei personal si n-am intrebat de ce trebuie platita taxa obligatoriu azi .Mai este cineva in aceasta situatie si stie si motivele ? Maine dimineata voi da un telefon ca sa ma lamuresc , dar , sincer acum ma tot gandesc daca nu cumva si la reducere de stagiu se achita taxa pentru anul echivalat cu vechimea in profesie si pana in 30 aprilie trebuie sa mai platesc inca 150 euro .



#4 mt2007

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 71 Postari:
  • Gender:Not Telling

Postat 23 February 2012 - 12:08 PM

Am sa raspund tot eu colegilor din tara care mai sunt in aceasta situatie pentru ca am dat telefon astazi :CECCAR-ul a decis ca semneaza cererile noastre daca le platim imediat taxa pe 2012 (au vrut banii mai inainte de termenul scadent ).E drept ca mi se parea corect sa lasa un termen de 1-2 zile ....Mie mi-au dat telefon la ora 12 si trebuia sa ajung la ei pana la ora 13.Bine ca am putut plati prin banca , altfel nu reauseam sa ajung la ai intr-o ora . :sad:






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL