Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
STERGERE SALARIAT DIN REVISAL - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


STERGERE SALARIAT DIN REVISAL

5 replies to this topic

#1 LENIB

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 11 October 2011 - 09:15 PM

Buna, va rog daca ma poate ajuta cineva, am introdus din greseala un angajat in revisal si contractul de munca este incetat. Se poate sa sterg angajatul si contractul din revisal? Ce as putea sa fac? Multumesc.



#2 Lexiroxi

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2080 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Timisoara

Postat 12 October 2011 - 06:02 PM

Nu exista optiune pentru stergerea unui angajat sau a unui contract, dar daca ai salvat baza de date inainte de a transmite la ITM- ai cate un Backup - poti restaura baza de date si inregistra manual corect pana la zi. Poti sterge angajatorul si sa generezi din nou angajatorul, prin preluarea din vechea versiune a Revisalului si actualizarea manuala la zi. Vezi ce varianta te avantajeaza.




#3 LENIB

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 12 October 2011 - 09:18 PM

Vezi postareaLexiroxi, la 12 October 2011 - 06:02 PM, a spus:

Nu exista optiune pentru stergerea unui angajat sau a unui contract, dar daca ai salvat baza de date inainte de a transmite la ITM- ai cate un Backup - poti restaura baza de date si inregistra manual corect pana la zi. Poti sterge angajatorul si sa generezi din nou angajatorul, prin preluarea din vechea versiune a Revisalului si actualizarea manuala la zi. Vezi ce varianta te avantajeaza.
Mii de multumiri!!



#4 delgado

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 122 Postari:

Postat 05 January 2012 - 08:11 PM

Daca un angajat are contractul de munca incetat, trebuie sa-l sterg din revisal? Intreb asta pentru ca azi am incetat colaborarea cu un angajat si cand am facut revisalul imi apare si un alt angajat caruia i-a incetat contractul de munca in septembrie 2011, ce-i drept, apare ca incetat dar e normal sa mai apara?
Experiența îi învață doar pe cei care se lasă învățați!



#5 gramaco

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 266 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Cluj Napoca

Postat 05 January 2012 - 08:16 PM

da e normal sa apara , insa cu contractul incetat .
De sters nu se poate sterge din Revisal. :smile:



#6 delgado

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 122 Postari:

Postat 06 January 2012 - 11:37 AM

Vezi postareagramaco, la 05 January 2012 - 08:16 PM, a spus:

da e normal sa apara , insa cu contractul incetat .
De sters nu se poate sterge din Revisal. :smile:

Multumesc!
Experiența îi învață doar pe cei care se lasă învățați!






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL