Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
ramburs - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


ramburs

1 reply to this topic

#1 pushtius1

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 23 October 2011 - 01:15 PM

salutare la toata lumea,acesta este primul meu post aici, am citit cred ca tot forumul si inca mai am mici probleme.

deci sa incepem cu inceputul, eu vand carti electronice, prin sms si mai nou (pe cd prin posta romana) eu primesc mandate postale cu banii, eu trebuie sa trimit facturi la fiecare client? sau nu este necesar? in registrul incasari si plati trebuie sa trec numarul de la mandatul postal sau ce trec exact?

sper sa primesc si eu un raspuns.
va multumesc anticipat



#2 Mares Stefan

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Satu Mare

Postat 05 November 2011 - 07:57 PM

Este normal să trimiteţi facturi clienţilor dvs. care vă plătesc prin ramburs sau în avans.
În Registrul de încasări şi plăţi treceţi toate sumele încasate, menţionând felul, nr-l şi data documentului de plată/încasare.







Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL