Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
ACCES stagiu expert 2012 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 2

Salt la continut


ACCES stagiu expert 2012


46 replies to this topic

#21 VVictoria

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 7 Postari:

Postat 21 February 2012 - 10:05 PM

Pe ceccar.ro am gasit la "accesul la profesie"=> calendar cursuri :
"Art. 4. Pentru pregătirea candidaţilor la examenul de admitere la stagiu pentru dobândirea calităţii de expert contabil, pe baza disciplinelor prevăzute, se va afecta un fond de timp total de 260 ore, defalcat pe discipline, astfel:"

Totusi 260 ore e ceva.Acestea ar fi acele cursuri organizate in vara?Stiam ceva de 2 saptamani...



#22 conta007

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 12 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:IASI
  • Interests:conta de la A la ZWq

Postat 24 February 2012 - 10:24 PM

Gata m-am hotarat vreau sa ma fac expert contabil!!!!!!!!!!!!!
am auzit ca se castiga bine.




#23 magdabarbu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 13 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 07 March 2012 - 01:19 AM

Buna,

stiti cand incep inscrierile pentru cursuri? examenul am inteles ca este in toamna(septembrie sau octombrie) , dar pentru Bucuresti stie cineva data exacta?

si aceste cursuri sunt obligatorii?

Intreb pentru ca ma intereseaza acest examen , stiu ca este foarte mult de invatat....

multumesc



#24 Silvia Cretu

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 04 April 2012 - 08:10 PM

Buna,
Si eu intentionez sa dau examenul in 2012, am obtinut cartea cu Intrebari si studii de caz 2011 si ma intreb daca nu cumva - inainte de a incepe sa rezolv probleme - ar trebui sa citesc partea teoretica. Nu stiu voi cat mai sunteti la curent cu teoria, eu insa de vreo cativa ani am rupt legatura si trebuie sa revin, practic, o sa o iau de la inceput cu invatatul.
Gasim la CECCAR si manuale pt disciplinele de examen?
Pt contabilitate subiectele au si rezolvari, insa pt celelalte discipline nu..
Daca sunteti mai in tema decat mine si ma puteti ajuta cu un raspuns, va multumesc anticipat. Daca nu, voi reveni eu cu informatii daca fac rost de carti.
Multam,



#25 Silvia Cretu

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 04 April 2012 - 08:22 PM

Vezi postarealivia_soare, la 23 January 2012 - 07:58 AM, a spus:

Am rezolvarile la toate materiile dar la unele am avut nevoie sa le rezolv mai
detaliat ca sa inteleg mecanismul.
Ne poti ajuta si pe noi cu rezolvarile pt toate materiile? ziceai ca le ai.
Vreti sa facem un grup de email pt intrebari/raspunsuri legate de subiecte, intrebari pt examen?
Multam,

Aceasta postare a fost editata de Otilia Alupei: 19 May 2012 - 11:48 AM
eliminare citare integrala inutila




#26 Diana Iordache

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 10 April 2012 - 11:50 PM

Buna,

Doresc sa ma alatur si eu grupului de viitori experti contabili. In aceasta seara m-am hotarat sa incerc sustinerea examenului in toamna aceasta, motiv pentru care momentan nu am intrebari (cu siguranta vor urma, pentru ca nu am experienta in domeniu, iar facultatea de conta am terminat-o in 2009).

Detin cartea de "intrebari si studii de caz" din anul 2009, iar in aceasta seara incerc sa confrunt tematica cu cea de anul acesta (daca este publicata).


Sa ne auzim cu bine,



#27 Lianna_32

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:
  • Gender:Female

Postat 26 April 2012 - 04:14 PM

Buna ziua!

Inscrierile la examen se fac pana la data de 3septembrie 2012
Multumesc

Aceasta postare a fost editata de Otilia Alupei: 19 May 2012 - 11:48 AM
incalcare drepturi de autor !!




#28 Alexandru88

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 07 May 2012 - 11:13 AM

Buna ziua,

Ma intereseaza si pe mine daca stie cineva cat este de dificila admiterea la CECCAR , expert contabil...daca poate sa spuna cineva din experienta ar fi foarte bine... deoarece am auzit mai multe variante...ba ca ar fi foarte dificil...ba ca s-ar intra usor pentru ca pana la urma tu vei plati tot timpul la ei.... ar fii foarte bine daca are cineva niste date statistice , probabilitatea de admitere s.a. ..


Multumesc,



#29 Atti

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 23 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 17 May 2012 - 06:03 PM

Din punctul meu de vedere examenul este greu,dar daca inveti cu cateva luni inainte ...poti sa iei examenul.Daca mai cautati pe topicul examen ceccar 2011 sau ceva de genul unde am scris imediat dupa examen o sa gasiti mai multe detalii.Din septembrie 2011 am mai uitat.Dar va recomand sa mergeti la cursurile organizate de ceccar pt ca va folosesc.Succes si spor la invatat!



#30 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 19 May 2012 - 12:05 PM

oameni buni,

NU AVETI VOIE SA FOLOSITI ACEST FORUM PT. A INCALCA LEGEA priv. DREPTURILE DE AUTOR SI CONEXE, CERAND CARTI IN FORMAT ELECTRONIC / SCANATE !!! :angry2:
din cauza voastra, site-ul este pasibil de plati compensatorii consistente pt. complicitate la incalcarea acestei legi !!

v-am sters toate mesajele care cereau, pe e-mail, carti / alte materiale si le-am editat pe restul ce mai contineau si altele pe langa aceste cereri.

considerati acestea ca fiind un AVERTISMENT PUBLIC dat tuturor celor ce au utilizat sau au de gand sa utilizeze forumul pt. a incalca legea !!

voi fi cu ochii pe acest capitol si va asigur ca voi suspenda dreptul de a posta oricui va mai CERE sau OFERI carti scanate sau in alt format electronic, de indata ce voi descoperi asemenea fapta !! celor ce repeta aceste greseli le voi bana tot accesul pe forum !

oameni buni, zau nu se poate sa expuneti site-ul unei asemenea pbl. cu legea priv. drepturile de autor !!

spor mare la invatat si multa bafta la examen !!



#31 iulia constantin

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 39 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Ploiesti

Postat 14 June 2012 - 10:55 AM

Buna, dragilor!
Cum pot face rost de cartea pt examen din 2011? Nu cunoasteti pe cineva dispus sa o vanda?
Voi dupa ce invatati?



#32 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 14 June 2012 - 02:44 PM

vezi la sectiunea "Anticariat" :smile: , poate a oferit-o cineva spre vanzare.



#33 Craiu Georgiana

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 22 June 2012 - 03:10 PM

Buna,

In ce format se dau examenele? In format teste grila sau scris?
Multumesc,

Georgiana



#34 brenda_sv_ro

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 249 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Suceava
  • Interests:sa invat cat mai multe

Postat 22 June 2012 - 07:12 PM

Off Georgiana.
Nici macar nu te-ai obosit sa citesti 2 pagini din acest topic. Ia citeste topicul de la inceput si ai sa observi ca te faci de ras cu intrebarea ta.
sunt un mic invatacel, dar o sa cresc si eu mare ca voi



#35 cristeae

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 19 Postari:

Postat 26 June 2012 - 09:49 AM

Buna ziua, stie cineva daca a aparut cartea - conta 2012 ?



#36 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 06 July 2012 - 11:40 AM

@Florin07 :

multumim mult pt oferta, insa va trebui sa folosesti sectiunea "Anticariat" sau "Librarie" (vezi bara superioara, sub sigla Conta.ro) fiindca nu acesta este locul unde poti oferi spre vanzare acele carti.

din cauza ca ai ales gresit locul in care sa-ti postezi oferta, mesajul ti-a fost facut invizibil pt. useri si va fi sters.

numai bine.



#37 cosmia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 68 Postari:
  • Interests:schimb de experienta

Postat 28 July 2012 - 08:10 PM

A aparut Ghidul pt.examenul de acces 2012, costa 75 lei .
Spor la invatat !,timpul e foarte scurt pt.cei care dam pe 30 sept.



#38 brenda_sv_ro

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 249 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Suceava
  • Interests:sa invat cat mai multe

Postat 16 August 2012 - 12:03 PM

Am cumparat Ghidul de anul acesta si mi s-a parut mai bine structurata ca in alti ani. Mai ales ca la probele ce se dau in prima zi sunt rezolvate toatre problemele in carte. Eu am inceput cu fiscalitatea si am ramas la inceput un pic dezamagita ca din primele probleme cateva erau eronat rezolvate, insa studiind mai departe parca nu-mi vine a ma opri din citit.
Voua cum vi se pare?
sunt un mic invatacel, dar o sa cresc si eu mare ca voi



#39 cristeae

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 19 Postari:

Postat 27 August 2012 - 12:35 PM

Buna ziua, lucreaza cineva probleme din ghid la conta, daca da poate ne consultam, am niste nelamuriri . Multumesc



#40 teo30967

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 45 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 28 August 2012 - 01:16 PM

si eu am inceput dar la conta trebuie sa trag tare timpul e scurt nu stiu daca le pot termina
daca vrei sa ne consultam sunt dispusa sa incepem






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL