Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
ONG fara activitate, ce declaratii depun ? - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


ONG fara activitate, ce declaratii depun ?


4 replies to this topic

#1 raluca14

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 30 November 2011 - 01:37 AM

Buna seara ! Am infiintat un ONG anul acesta in luna aprilie..dar nu am inregistrat nici un venit sau cheltuiala...practic activitatea contabila este redusa la 0. In aceasta situatie, ce trebuie sa fac in materie de formulare/declaratii pentru inchiderea anului financiar?
Multumesc pt raspuns.



#2 letalica

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 83 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 01 December 2011 - 01:05 PM

60 zile este termenul pentru inregistrarea declaratiei privind lipsa activitatii si care suplineste bilantul contabil.
In rest, daca nu ai nici o obligatie declarativa in vectorul fiscal, nu mai exista nimic. Verifica vectorul fiscal.

letalica



#3 raluca14

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 04 December 2011 - 11:01 PM

multumesc pt raspuns..dar inca nu sunt lamurita in totalitate..60 de zile incepand cu ce data? respectiva declaratie este un formular standard sau o delaratie pe proprie raspundere? unde trebuie depusa?



#4 krizsanovszki

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 22 February 2012 - 03:17 PM

buna ziua, sunt presedinta unei fundatii fara activitate economica si neplatitoare de tva. trebuie sa depund declaratia 392? multumesc



#5 enya71

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 77 Postari:

Postat 23 February 2012 - 12:50 AM

Daca nu am avut activitate economica la un ONG declaratia 101 se depune?






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL