Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
ajutor pt. cerere rambursare chelt. - proiect fonduri UE - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


ajutor pt. cerere rambursare chelt. - proiect fonduri UE

6 replies to this topic

#1 mady90

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 48 Postari:

Postat 12 December 2011 - 10:15 PM

Am o mare suparare! Am terminat CIG anul trecut. Am reusit sa ma angajez contabil la un proiect cu fonduri europene, dar numai pana la balanta. am reusit singura sa descalcesc utilizarea unui progr de contab si eram chiar bucuroasa ca incet incet reusesc sa mai invat ceva. din pacaaaate, acum mi se cere sa fac eu si cererea de rambursare a cheltuielilor, dar nimeni nu este dispus sa imi arate, sa imi explice. am incercat sa vb cu contabila sefa sa o rog sa imi explice, sa faca macar una cu mine pana vad cu ce se mananca dar mi-a raspuns SEC : nu am timpul fizic necesar si nici disponibilitatea. vreti toti sa va faceti contabili... societatea mai are nevoie si de muncitori :sad: . Mai fac o incercare... daca cineva din buzau sau bucuresti lucreaza pe acest domeniu si este dispus sa imi explice ceva sau macar aici cateva repere o poate face la mess mady_imobiliare@yahoo.com. Raman datoare pe viata. Va rooooog muuuult!



#2 izabell_10

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 14 December 2011 - 03:55 PM

model de cerere de rambursare trebuie sa ai in ghidul solicitantului. trebuie sa stii ce program operational si ce axa are proiectul tau si cauti pe google.
spor




#3 mady90

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 48 Postari:

Postat 15 December 2011 - 12:45 PM

Vezi postareaizabell_10, la 14 December 2011 - 03:55 PM, a spus:

model de cerere de rambursare trebuie sa ai in ghidul solicitantului. trebuie sa stii ce program operational si ce axa are proiectul tau si cauti pe google.
spor
ms mult. intre timp m-am mai luminat, am mai cautat pe net, trebuie sa aprofundez f bine cheltuielile, sa le impart in eligibile si neeligibile si sa vad care sunt pt personal si care administrative. M-am mai linistit putin si ma bucur sa constat ca totusi mai exista oameni dispusi sa indrume. Sarbatori fericite!



#4 mady90

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 48 Postari:

Postat 12 February 2012 - 03:25 PM

dragii mei, am revenit! :biggrin: Va anunt ca am reusit sa termin rambursarea, am terminat contabilitatea nefacuta din martie 2011 pana acum, si maaai mult, sunt mandra ca am reusit sa descopar greseli facute de contabila dinaintea mea, caaaare, in treacat fie spus era exp. contab. Asa caaaaa, de acum, daca cineva are nevoie de sfaturi in acest domeniu, cu mare drag va voi ajuta, mie mi-a luat o luna de cautari pe net si carti, dar am reusit. am mai avut si o situatie cu concediu medical ce mi-a dat batai de cap, dar si pe aceea am lamurit-o! Ce pot sa spun este caaa, la aprox 1 an de conta.ro ii dau dreptate dnei Otilia care imi spunea la inceput ca va trebui sa studiez mult mai mult decat ce am facut in facultate si ca, daca voi fi foarte meticuloasa si ambitioasa voi reusi. Multumesc dna Otilia, va doresc un 2012 cu reusite! :wub: si muuuulta sanatate ca sa ne puteti sfatui in continuare! Idem si pt dl Mares Stefan!

Aceasta postare a fost editata de Otilia Alupei: 12 February 2012 - 03:59 PM
eliminare invitatie de a cere informatii exclusiv pe adresa de mail personala - forumul acesta exista tocmai pt a da public informatiile solicitate. Mady, te rog sa nu mai faci astfel de invitatii exclusive, in caz contrar ti se suspenda contul.




#5 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 12 February 2012 - 04:03 PM

multumesc pt aprecieri si ma bucur sincer ca ai reusit sa rezolvi cu bine problema.

multumesc si pt disponibilitatea pe care o ai in a-i ajuta pe altii aflati in situatii similare cu a ta, doar ca modul in care ai ales sa o faci nu e corect dpv al acestui forum si te rog sa tii seama de recomandarea pe care ti-am facut-o in explicatia atasata editarii mesajului tau anterior.

numai bine. :smile:



#6 mady90

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 48 Postari:

Postat 16 March 2012 - 10:42 AM

Imi cer scuze pt greseala! Nu am stiut ca nu e voie sa dam adresa de mail, deoarece am vazute si in alte postari! Oricum aveti dreptate, acolo intreaba o persoana, aici raspunsul ramane! Multumesc pt intelegere!



#7 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 16 March 2012 - 11:57 AM

multumesc pt intelegere !

invitatii pt a furniza date in particular sunt posibile, insa depinde de fiecare situatie in parte.
regulile generale de ghidare sunt cele din regulament si din insusi scopul acestui forum.

o zi minunata sa ai ! :biggrin:






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL