Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Teorie - Contabilitatea creantelor comerciale (clientii) - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Teorie - Contabilitatea creantelor comerciale (clientii)

creante
2 replies to this topic

#1 Petcu_Ionica

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 29 December 2011 - 11:01 AM

Buna,
As avea nevoie de ajutor (pt cine e dispus sa ajute) in legatura cu licenta pe care trebuie sa o predau anul acesta. Titlul este Contabilitatea creantelor comerciale la firma X., prof indrumator mi-a dat un plan..sa zicem..
1 capitol teorie despre creantele comerciale..apoi
2 cap prezentarea firmei,
3 cap monografie ctb - habar n-am cum trebuie sa arate,
4 cap analiza creantelor com pe ultimii 3 ani..probabil tb sa calculez ceva indicatori
si in cele din urma Concluzii si propuneri .
Mi-am propus sa incep cu inceputul .. 1 cap th despre creantele comerciale (clientii).. insa gasesc foarte putine lucruri despre creantele comerciale(clientii), am fost si la biblioteca, am cautat si in legislatie, insa nu gasesc, ma poate cineva ajuta cu titluri de carti, sau de unde pot face rost de teorie despre creantele comerciale (clientii). va rog din suflet!! ..



#2 luna_plina

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 213 Postari:
  • Gender:Female

Postat 30 December 2011 - 02:04 PM

Studiaza Ordinul 3055/2009, care iti ofera "baza": recunoastere, evaluare la diferite momente. Poti puncta si evaluarea obligatorie la sfarsit de luna pentru creantele exprimate in devize, la cursul BNR din ultima zi a lunii. In plus, studiaza ordinul 2861/2009 (privind inventarierea), intrucat creantele se inventariaza la sfarsit de an, la fel ca si toate celelalte elemente.
Cat despre teorie legata de crentele comerciale, toate cartile de teorie contabila trateaza subiectul creantelor comerciale si ofera si exemple de articole contabile (pentru partea de monografie, despre care spuneai ca nu stii ce trebuie sa contina....).
Multa bafta!




#3 Petcu_Ionica

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 30 December 2011 - 09:48 PM

Multumesc frumos pt sfat si pt ajutor!!






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL