Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Registru pentru vanzari - Registru pentru cumparari II - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Registru pentru vanzari - Registru pentru cumparari II

3 replies to this topic

#1 monalysa11

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 03 January 2012 - 07:26 PM

Buna ziua,
Am o problema... De curand mi-a deschis un II platitoare de tva,cu obiect de activitate taierea si rindeluirea lemnului. Mi-am luat registru jurnal de incasari plati, aviziere si registru de evidenta a meterialelor lemnoase de la silvic, facturier, chitantier. O prima intrebare: in registru de incasari si plati trebuie sa inregistrez incasarile si platile pe luni(pe cate o pagina, sa tin evidenta pe luni) sau le inregistrez in ordine cronologica pe toate si calculez la sf de an tot??A doua intrebare: umbland pe diferite forumuri despre I.I-uri, unii spuneau ca pentru a face decontul de TVA trebuie sa ai registrul pentru vanzari si registrul pentru cumparari(eu sunt platitoare de tva), este adevarat???Daca stii ca este nevoie si de alte formulare va rog sa-mi spuneti!!! Va multumesc anticipat pentru raspuns!! :)



#2 monalysa11

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 04 January 2012 - 09:37 AM

Nu ma ajuta nimeni???!!!




#3 mihaela_cva

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2579 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:craiova
  • Interests:gradinarit..de apartament, deocamdata
    calatorii

Postat 04 January 2012 - 07:09 PM

ajuta-te singura si citeste in forum. Vei gasi toate raspunsurile.



#4 Pisik

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 35 Postari:

Postat 03 February 2012 - 07:04 PM

La schimbarea anului trebuie cumparat neaparat un nou registru de casa ? Eu am complectate decat 3 file in el (am inceput activitatea in decembrie) ...






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL