Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Achizitie produse PF - PFA - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Achizitie produse PF - PFA


1 reply to this topic

#1 elvan

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 29 January 2012 - 10:25 AM

Buna ziua,
Am un PFA cu activitatea de comert online 4791.
As vrea sa achizitionez in vederea revanzarii produse din UE, de la anumite magazine online.
O problema ivita ar fi aceea ca unele site-uri nu au opiunea de inregistrare pentru clienti persoane juridice.
Intrebare: Pot cumpara produse si revinde prin PFA daca pe factura de achizitie apar la datele clientului numai numele meu si adresa (fara CUI si nr de ordine RC)? Mentionez ca plata se va face din contul de PFA.



#2 mihaela_cva

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2579 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:craiova
  • Interests:gradinarit..de apartament, deocamdata
    calatorii

Postat 31 January 2012 - 11:55 PM

cumpara nu, dar vinde da, prin cumpararea de catre tine personal pf si vanzarea catre pfa
factura treb sa indepl niste conditii, cif-ul e obligatoriu, vezi art 155codul fiscal







Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL