Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
ordin de plata amenda ITM - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

ordin de plata amenda ITM


5 replies to this topic

#1 mt2007

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 71 Postari:
  • Gender:Not Telling

Postat 16 February 2012 - 05:08 PM

Daca am gresit topicul , imi cer scuze ....
Doresc sa stiu daca a platit cineva recent o amenda ITM prin virament si cum a facut corect OP-ul .Se intocmeste cu programul OPFV sau pe ordin de plata normal , iar la CUI beneficiar se trece CUI-ul ITM-ului ? Societatea a vrut sa plateasca numerar dar ITM-urile nu mai au casierie iar inspectorii nu au chitantiere .Se recomanda plata la ghiseul de trezorerie insa din precautie este mai bine sa nu umble cu banetul cash prin geanta . Multumesc anticipat pt. informatie .



#2 SERBAN MARIANA

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 789 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:BUCURESTI

Postat 17 February 2012 - 08:20 AM

OP se face prin programul OPFV, la beneficiar ITM iar la CUI beneficiar se pune cel al ITM

RIANA784


Treburile ce se pot indeplini cu blandete niciodata nu dau gres



#3 Tzica

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 161 Postari:

Postat 17 February 2012 - 02:13 PM

Daca mergem/platim prin Trezorerie op-ul, in afara datelor cerute musai sa aiba si...poza aia suprarealista intitulata cod de bare !



#4 Dana42

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2187 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:RO

Postat 17 February 2012 - 07:49 PM

:laugh: "poza aia suprarealista intitulata cod de bare"
No, Tzica, pe langa informatiile pertinente, reusesti sa ma inveselesti cand iti citesc postarile! Ai un simt al umorului deosebit si o minte "brici"! :smile:

Dana




#5 Tzica

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 161 Postari:

Postat 18 February 2012 - 02:06 PM

ehhmmm....mi se acorda mai mult credit decat merit.Altfel, da..de acord am un simt al umorului mai...chiznovatic, sper ca cei care "beneficiaza" de raspunsurile mele, sa nu interpreteze drept ironie sau..."vorbit de sus".Pur si simplu sunt mai liber in limbaj (sau ma rog..incerc sa fiu, fara intentia de a jigni) . :blush:



#6 mt2007

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 71 Postari:
  • Gender:Not Telling

Postat 23 February 2012 - 11:33 AM

Am intrebat la ITM si la trezorerie : pe OP se trece la beneficiar bugetul de stat iar la CUI se trece CUI-ul firmei nu ITM-ul ( plata intra pe fisa de platitor a firmei la sectiunea amenzi )






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL