Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
facturi-bauturi - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


facturi-bauturi


7 replies to this topic

#1 dragosdana

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 136 Postari:

Postat 06 March 2012 - 12:04 PM

Am un ABC de cartier. A venit in urma cu 2 ore sectoristul si a cerut sa pregatim pana maine copii dupa toate facturile cu bauturi alcoolice care se afla pe raft. Poate cere asta? Nu ne-a prezentat niciun document! Sa ne conformam?



#2 Gligan Andrei

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 06 March 2012 - 08:29 PM

Aceasi intrebare. Insa acel "sectorist" era interesat de fiecare produs in parte, sa noteze cantitatea, producatorul, distribuitorul, factura, nr de inmatriculare al masini cu care a fost adus/ numele soferului. ca cine cumpara respectivele bauturi, cu ce masina vine.
SIncer mie mi se pare a fi abuz in serviciu. Dvs. ce parere aveti ?




#3 kmkz

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 399 Postari:
  • Gender:Not Telling

Postat 12 March 2012 - 08:46 PM

Nu prea vad de ce sa va conformati, doar daca nu vreti sa-l suparati pe "garcea". Altfel, ar trebui o solicitare oficiala, si temeiul legal, nu?



#4 Tzica

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 161 Postari:

Postat 12 March 2012 - 09:22 PM

Pai ar trebui invitat, cu delicatete evident, sa completeze Registrul Unic de Control.Daca tot vrea sa-si faca datoria, sa impuna, sa verifice aplicarea legii...sa o faca legal.Cu proces verbal cu tot tacamu'...



#5 anairam64

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 19 March 2012 - 02:07 PM

Vezi postareadragosdana, la 06 March 2012 - 12:04 PM, a spus:

Am un ABC de cartier. A venit in urma cu 2 ore sectoristul si a cerut sa pregatim pana maine copii dupa toate facturile cu bauturi alcoolice care se afla pe raft. Poate cere asta? Nu ne-a prezentat niciun document! Sa ne conformam?

SI MIE MI SA INTAMPLAT ACELAS LUCRU, ASTEPT AZI SA VINA SI NU-I DAU NIMIC PANA NU-MI PREZINTA O DELEGATIE PE ACEASTA TEMATICA SI BINEINTELES SA-MI SCRIE IN REGISTRUL DE CONTROL.SA-MI SPUNETI SI MIE CA VA ZIS DV , CHIAR SUNT CURIOASA CE AU MAI INVENTAT



#6 nicolekrm

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:
  • Gender:Male

Postat 27 April 2012 - 03:29 PM

De curiozitate, nu ne spune nimeni cum s-a incheiat episodul "Garcea vs. Mafia Alcoolului"? :D



#7 Lexiroxi

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2080 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Timisoara

Postat 03 May 2012 - 05:30 PM

pai "sectoristul" are atributii de control?.....

Vezi postareaTzica, la 12 March 2012 - 09:22 PM, a spus:

Pai ar trebui invitat, cu delicatete evident, sa completeze Registrul Unic de Control.Daca tot vrea sa-si faca datoria, sa impuna, sa verifice aplicarea legii...sa o faca legal.Cu proces verbal cu tot tacamu'...




#8 kmkz

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 399 Postari:
  • Gender:Not Telling

Postat 05 May 2012 - 07:26 AM

Vezi postareanicolekrm, la 27 April 2012 - 03:29 PM, a spus:

De curiozitate, nu ne spune nimeni cum s-a incheiat episodul "Garcea vs. Mafia Alcoolului"? :D
S-o fi terminat cu o durere de cap, a doua zi. Omul a venit sa stranga "probe", pentru festivalul berii.






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL