Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
ce registre am nevoie ? - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

ce registre am nevoie ?

3 replies to this topic

#1 Ionela Rotaru Ciuperca

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:
  • Gender:Female

Postat 21 June 2012 - 10:09 PM

pentru un SRL neplatitoare de TVA cu caen-4723,comert cu amanuntul al pestelui ,crustaceelor si moluste ce registre sunt necesare ?



#2 Florin_76

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1877 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 24 June 2012 - 05:33 PM

Dati o cautare pe forum si va lamuriti.
Sa tot discutat despre registrele obligatorii.




#3 d33deea

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 14 February 2014 - 05:29 PM

Buna ziua.Sunt la inceput de drum,termin anul acesta facultatea de contabilitate.Acum am deschis un srl neplatitor de tva ,comercializare de produse agricole,ingrasamant,seminte. O sa platesc impozit pe profit .Nu stiu exact ce documente sa completez(stiu doar despre nir,registru incasari si plati,registru inventariere)



#4 GEORGE NEAGU

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 271 Postari:
  • Gender:Male

Postat 14 February 2014 - 07:26 PM

Pentru Ionela Rotaru Ciuperca:
Va trebuie, la punctul de lucru, registrul de casa, registrul nir, registrul de gestiune zilnic, registrul unic de control.
In plus, la sediul firmei sa aveti registrul jurnal si registrul inventar.

Pentru d33deea:
E valabil raspunsul de mai sus.
La o societate comerciala (SRL) trebuie sa tineti contabilitatea in partida dubla. Nu aveti de ce sa folositi registrul jurnal de incasari si plati care trebuie la contabilitatea in partida simpla (pfa).

Aceasta postare a fost editata de GEORGE NEAGU: 14 February 2014 - 07:35 PM







Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL