Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Licenta productie si desfacere - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Licenta productie si desfacere


1 reply to this topic

#1 cretuptk

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 12 July 2012 - 06:58 PM

Buna ziua!, Sunt absolvent de cig si trebuie sa prezint licenta .Tema mea este Contabilitatea productiei si desfacerii la s.c....
Am stucturat lucrarea astfel: Cap1-aspecte teoretice; cap 2 prezentarea firmei sc.....cap3 studiu de caz privind productia si desfacerea la sc.., si cap 4 prezentarea programului informatic de contabilitate a sc. Societatea fiind una cu profil agricol(produce cerealle,aprox 350 ha,,...)
Ceea ce m-a impins sa va cer ajutorul este ca nu stiu ce si cum sa introduc la capitolul 3;,din spusele profului indrumator o monografie contabila, asta insemnand o insiruire de operatii contabile?..doar atat.....??
Orice parere si indrumare este bine venita!,Multumesc anticipat.



#2 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 13 July 2012 - 11:28 AM

nu este doar o insiruire a unor operatiuni contabile fiindca o monografie inseamna un studiu științific amplu asupra unui subiect anumit, tratat detaliat și multilateral (Dex)

prin urmare, pe langa operatiunile contabile efective va trebui sa mai ai si alte consideratii asupra temei analizate.
nu-i mai putin adevarat ca, in contabilitate, cand vb de o monografie contabila cel mai adesea ne referim la inreg. contabile efective.

dupa parerea mea, la capitolul 3 va trebui sa arati particularitatile studiului tau de caz = conditiile specifice firmei pe care o analizezi + inreg. contabile aferente activitatii de prod. si desfacere utilizate in acea firma .

mult succes !

:smile:







Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL