Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
urgent ! pbl. cadou de 8 martie, salariata cu CIM in arata fct de baza - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


urgent ! pbl. cadou de 8 martie, salariata cu CIM in arata fct de baza


3 replies to this topic

#1 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 19 July 2012 - 05:47 PM

dragilor,

am cautat pana m-am plictisit si tot n-am gasit in vreo norma/lege/prevedere/whatever .. ca salariatele cu CIM in afara fct de baza n-ar avea dreptul la cadoul de maxim neimpozabil de 150 lei pt. 8 martie ... indiferent de norma de munca (intreaga / partiala).
voi stiti sa fie o asemenea ingradire pe undeva ?? adica sa aiba dreptul la acest cadou NUMAI cele care au fct de baza la acel CIM ??

mai mult, in NM la CF se spune :81. Plafonul stabilit pentru cadourile oferite de angajatori copiilor minori ai angajaților cu ocazia Paștelui, zilei de 1 iunie, Crăciunului și a sărbătorilor similare ale altor culte religioase, precum și pentru cadourile oferite angajatelor cu ocazia zilei de 8 martie se aplică atât darurilor constând în bunuri, cât și celor în bani, în cazul tuturor angajatorilor de forță de muncă.

stiu ca regula cu fct de baza este valabila la tichetele de masa si la cele cadou , dar nu si la cadoul / banii de 8 martie ...

ms anticipat. :smile:



#2 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 20 July 2012 - 11:06 AM

chiar nimeni nu stie ?? :sad:




#3 Dana42

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2187 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:RO

Postat 21 July 2012 - 09:53 PM

"Otilia Alupei: voi stiti sa fie o asemenea ingradire pe undeva ?? adica sa aiba dreptul la acest cadou NUMAI cele care au fct de baza la acel CIM ??"

Eu nu stiu sa existe o asemenea ingradire.

Dana




#4 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 22 July 2012 - 02:58 PM

sar'manaaaaaa ... :wub:






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL