Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Proiect Cultural Primarie/Consiliu/ETC - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Proiect Cultural Primarie/Consiliu/ETC

2 replies to this topic

#1 Studio2

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 6 Postari:

Postat 28 September 2012 - 03:35 PM

Buna, imi cer scuze daca mai exista un astfel de topic, l-am cautat, dar nu l-am gasit.

Nu stiu cum se face un proiect cultural de finantare pentru a fi depus la Primarie/Consiliul Judetean/AFCN/ICR (sau alte institutii care aloca fonduri pentru cultura). As fi foarte recunoscator daca cineva de aici ar putea sa-mi trimita o copie pe care sa o folosesc apoi ca model pentru proiectul meu... am observat ca in general e destul de greu sa faci rost de asa ceva, si inteleg de ce, dar as fi extrem de recunoscator.
Multumesc.



#2 GEORGE NEAGU

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 271 Postari:
  • Gender:Male

Postat 29 September 2012 - 06:12 PM

Contactati respectivele institutii (consiliul judetean si consiliul local) si solicitati-le ghidul solicitantului de fonduri nerambursabile din bugetele lor. Acolo aveti si un model de cerere de finantare. Urmariti apoi publicitatea care se face de catre respectivele institutii pentru data de depunerii a acelor cereri de finantare si conditiile de participare. De obicei perioada e la inceputul anului, dupa ce se aproba si bugetele locale pentru ca suma totala a respectivelor finantari se regaseste acolo. De obicei trebuie ca solicitantul sa vina cu o cofinantare de minim 10% din valoarea totala. La adresa urmatoare aveti un model de hotarare http://www.cjsuceava...i/Hot-nr-27.pdf




#3 Studio2

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 6 Postari:

Postat 29 September 2012 - 08:34 PM

Multumesc pentru raspuns!
Nu stiam ca exista un astfel de ghid la primarie (respectiv alte institutii). Am o mare presimtire ca va fi foarte greu de gasit acel ghid :). Voi incerca.
Inca odata






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL