Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
tva declarat gresit - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


tva declarat gresit


8 replies to this topic

#1 papusiik

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 23 October 2012 - 12:15 PM

buna ziua,
As dori daca se poate sa ma ajutati cu o informatie .
Am declarat gresit tva-ul adica mai putin decat trebuia si am achitat corect.deci apar in baza de date la finante cu credit.Va rog sa am ajutati nu stiu cum sa fac. TRebuie neaparat sa fac adresa catre finante sa pot corecta eroarea?
Va multumesc



#2 mihaela_cva

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2579 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:craiova
  • Interests:gradinarit..de apartament, deocamdata
    calatorii

Postat 23 October 2012 - 11:07 PM

sau corectie materiala (solutie corecta dar prea birocratica) sau in decontul urmator la regularizari




#3 papusiik

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 24 October 2012 - 06:40 AM

dar pot trece eu la regularizari fara sa mai fac cerere la finante?



#4 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 24 October 2012 - 10:33 AM

da :smile:



#5 papusiik

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 24 October 2012 - 02:30 PM

multumesc!!!

dar conf ordinului 179/2007 nu trebuie sa fac corectare a erorilor materiale?



#6 mihaela_cva

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2579 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:craiova
  • Interests:gradinarit..de apartament, deocamdata
    calatorii

Postat 24 October 2012 - 10:27 PM

pai nu ti-am spus?! tu alegi....nu are prea mare relevanta, ca doar ai platit diferenta si ai declarat corect d394, iar in d300 faci regularizare



#7 alina dohan

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:
  • Gender:Female

Postat 19 December 2012 - 10:19 AM

Buna,
Am si eu o nelamurire, daca ma puteti ajuta :)
In luna septembrie, cand s-a preluat tva de plata din decontul lunii august s-a preluat mai putin cu 2407 lei. Cum pot acum sa reglez soldul? Trebuie sa ma duc la regularizari neaparat sau pot sa trec la randul 35 din decontul pe luna noiembrie suma de 2407, sa apara ca si sold din declaratia precedenta?



#8 mitim

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 22 Postari:

Postat 18 November 2013 - 05:33 PM

Buna seara. Va rog sa ma ajutati cu o informatie. Cum pot sa corectez decontul de tva daca am omis sa trec la capitolul ''informatii privind tva neexigibila sau nedeductibila'' la randul B valoarea si tva-ul neexigibil?Multumesc.



#9 Lexiroxi

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2080 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Timisoara

Postat 20 November 2013 - 09:37 PM

Sectiunea „Informatii privind taxa pe valoarea adaugata neexigibila sau nedeductibila” are un caracter informativ si nu are rubrici de corectie ulterioara- nu influenteaza TVA de plata sau de recuperat aferent perioadei






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL