Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
lista registre+jurnale - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 3

Salt la continut


* * * * * 1 Voturi

lista registre+jurnale


43 replies to this topic

#41 myra

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 6 Postari:

Postat 08 August 2010 - 08:45 PM

Am si eu o intrebare, va rog sa ma ajutati. Firma la care lucrez a fost microinteprindere pana la 31.12.2009.
De la inceputul lui 2010 este platitoare de imp. profit. Acest Registru de evidenta fiscala trebuie sa-l procur si sa-l completez de la inceputul anului 2010 sau trebuia completat si inainte?
Va multumesc!



#42 Dana42

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2187 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:RO

Postat 08 August 2010 - 09:27 PM

Trebuia achizitionat in termen de 30 de zile de la data devenirii societatii platitoare de impozit pe profit, respectiv inceputul anului 2010. In Registru se evidentieaza calculul impozitului pe profit-vezi Ordinul 870/2005, nu are nici o leg. cu micro. care au fost pl. de impozit pe venit.

Dana




#43 otiliaa

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 12 August 2011 - 12:24 PM

Buna! Am o nelamurire referitor la ce cont inregistrez registrele cumparate( registru inventar, registru jurnal si registru unic de control). Folosesc contul 3028? sau contul 303 si dau in consum 603, sau numai contul 604? Si stampila unitatii? Este material de inventar?



#44 c_andra

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 54 Postari:

Postat 08 November 2011 - 11:00 AM

Vezi postareaotiliaa, la 12 August 2011 - 12:24 PM, a spus:

Buna! Am o nelamurire referitor la ce cont inregistrez registrele cumparate( registru inventar, registru jurnal si registru unic de control). Folosesc contul 3028? sau contul 303 si dau in consum 603, sau numai contul 604? Si stampila unitatii? Este material de inventar?

Sunt obiecte de inventar.






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL