Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
somaj tehnic 2012 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


somaj tehnic 2012


2 replies to this topic

#1 mikkacont

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 11 November 2012 - 08:00 PM

buna seara! am niste neclaritati cu privire la somajul tehnic in anul 2012. Am inteles ca pe perioada suspendarii contractului se acorda un salariu de minim 75% din salariul de baza. Am inteles care sunt drepturile si obilgatii salariatilor. Dar ale angajatorului? Fac raportarea in revisal. Trebuie sa anunt mai intai ITM-UL cum ca datorita dificutatilor suntem nevoiti sa dam in somaj tehnic salariatii? Am mai citit cum ca in 2009, 2010 societatea beneficia de scutire la plata contributiilor cel mult 90 de zile. Dar in 2012? Va multumesc anticipat pentru ajutor! Am dat un search dar nu am gasit nimic care sa ma lamureasca.



#2 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 12 November 2012 - 07:07 PM





#3 mikkacont

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 17 November 2012 - 02:57 PM

Vezi postareaOtilia Alupei, la 12 November 2012 - 07:07 PM, a spus:


MULTUMESC! :blink:





2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL